سمعک،قیمت سمعک،بهترین سمعک،خرید سمعک: 22212127 - 09102004566|Info@hisamak.com

اصطلاحات شنوایی

خانه » blog » اصطلاحات شنوایی

اصطلاحات شنوایی

امروز و در این بحث سعی داریم شما را با برخی اصطلاحات شنوایی ، واژه ها و مفاهیم که در دنیای شنوایی شناسی کاربرد دارند، آشنا کنیم:

  • شنوایی دو گوشی Binaural Hearing 

وقتی هر دو گوش ما به یک میزان می شنوند و مغز یک تصویر واحد از صدای رسیده به 2 گوش تولید می کنند ما از شنوایی دو گوشی بهره برده ایم. گاهی این اصطلاح در تجویز سمعک بکار می رود. شنوایی در دوگوشی به وقت استفاده از سمعک نیز مهم می باشد. در اکثر کم شنوایی ها ما نیاز به استفاده از دو سمعک برای استفاده از شنوایی دو گوشی داریم. این می تواند خیلی مضر باشد که ما تاکید روی استفاده از یک سمعک داشته باشیم.

  • ولوم کنترل (Volume Control)

دکمه هایی ریز روی سمعک هستند که وظایف متنوعی را برعهده دارند. این دکمه ها قبلا فقط برای افزایش و کاهش صدای سمعک بکار می رفتند، لیکن اکنون با استفاده از برنامه و توسط شنوایی شناس، وظایف متنوعی از جمله تغییر برنامه، به آنها محول می گردد.

چگونه سمعک سفارش دهیم؟

سفارش سمعک در مجموعه های سمعک بسیار آسان است. از فروشگاه های سمعک یکی از مدلهای سمعک را انتخاب نمایید (نیاز به راهنمایی دارید؟) . بعد از انتخاب سمعک، کارشناس فروش ما با شما تماس میگیرد و حدودا 2 ساعت بعد، سمعک در محل شما تحویل می شود.

سمعک هوشمند چیست؟

سمعک هوشمند به سمعکی گفته می شود که دارای هوش مصنوعی برای تشخیص نوع صدای ورودی و میزان تقویت لازم، با توجه به تنظیمات شنوایی شناس باشد. شنوایی سنج با تنظیم سمعک با توجه به نوار گوش فرد، به سمعک هوشمند می گوید که در شرایط متنوع، چه تقویتهایی را روی صوت، اعمال نماید.

بهترین سمعک کدام است؟

بهترین سمعک را شنوایی شناس خوب تعیین می کند. واقعیت اینست که تشخیص بهترین سمعک برای افراد غیر حرفه ای تقریبا غیر ممکن است. زیرا تجویز بهترین سمعک فقط با تسلط روی فیزیولوژی شنوایی و کارکرد الکتریکی انواع سمعک و البته تجربه طولانی تنظیم انواع سمعک، میسر می باشد.

شنوایی شناس ماهر با توجه به شکل شنوایی شما(آودیوگرم) و نیازهای شما و البته بودجه مد نظر شما، اقدام به معرفی بهترین سمعک می نماید. قاعدتا بهترین سمعک برای فردی که بودجه 20 میلیونی در نظر دارد با فردی که میخواهد از بیمه برای خرید سمعک، استفاده کند، بسیار متفاوت است.

قیمت سمعک پشت گوشی چقدر است؟

سمعک پشت گوشی مانند بسیاری دیگر از سمعکها انواع مختلفی دارد. واقعیت اینست که شکل سمعک (یعنی پشت گوشی بودن آن) تاثیری در قیمت سمعک ندارد. بلکه تکنولوژی بکار رفته در سمعک، تعیین کننده قیمت آن است. بنابراین بهتر است نوار گوش خودر را برای ما ارسال نمایید تا قیمت بهترین سمعک را برای شما ارسال کنیم. ارسال نوار گوش ( آودیوگرم)

سمعک چه کمکی به افراد کمک شنوا انجام می دهد؟

سمعک با افزایش شدت صدا در فرکانسهای مختلف، بلندی صدا برای فرد استفاده کننده از سمعک را مانند افراد طبیعی می کند.

  • جئو تگینگ (GeoTagging)

این قابلیت در سمعکهای هوشمند جدید بکار گیری شده است. در این قابلیت، سمعک با استفاده از اطلاعات GPS در مکانهای مشابه، قابلیتهای مشابهی از خود بروز می دهد. مثلا اگر فرد برای منزل خود، تنظیماتی را برای سمعک خود در نظر گرفته است، هربار که به این محیط وارد شود، تنظیمات سمعک به حالت منزل بر می گردد.

  • لوپ

تصور کنید وقتی معلم سر کلاس صحبت می کند،مستقیما در سمعک کودک کم شنوا پخش شود یا در سینما، صدای فیلم مستقیما در سمعک فرد کم شنوا پخش شود. لوپ تاثیر پذیری سمعک از امواجی است که در محیط تولید شده است. این امواج توسط قطعه لوپ ایجاد شده و اگر سمعک قابلیت لوپ داشته باشد، اطلاعات را بصورت پیام شنیداری برای فرد، تولید می کند.

لوپ قابلیتی است که مربوط به مکان می شود. به این معنی که اگر دستگاه فرستنده لوپ در محیط نصب باشد و سمعک قابلیت لوپ را داشته باشد، این سیستم کار می کند. تجهیز اماکن عمومی مثل کتابخانه،سالن تئاتر،فرودگاه و… به سیستم لوپ در دستور کار دولتها قرار دارد.

  • تله کویل (Telecoil )

قابلیتی در سمعک متشکل از یک سیم پیچ پیشرفته است که امکان مکالمه با تلفن را برای فرد دارای سمعک میسر می سازد. این قابلیت در سمعکهای مختلف، به شکلها و اسامی متنوع ظهور می یابد لیکن اصطلاح فنی که در مشخصات سمعک می آید Telecoil می باشد.

  • ریک (RIC یا RIE)

بلندگوهای قدیمی سمعک، صدا را در ابتدای یک تیوب نازک تولید می کردند و این تیوب صدا را به داخل کانال گوش هدایت می کرد. سمعک های نسل جدید که ریک نامیده می شوند، صدا را داخل کانل گوش تولید می کنند. به این معنی که صدا بعد از تقویت از طریق یک سیم نازک که دور گوش می چرخد به بلندگوی طریفی که در کانال گوش قرار گرفته منتقل می شود و صدا در خود کانال تولید می شود. حسن این بلندگوها، زیبایی و کیفیت صدا می باشند. تقریبا عمده کاهش شنوایی ها با این سمعکها قابل پوشش می باشند.

  • کم شنوایی

هر نوع ضعف در توانایی شنیدن را می گویند. 2 نوع کم شنوایی کلی داریم. فیزیولوژیک و پاتولوژیک. کم شنوایی فیزیولوژیک در اثر استفاده طولانی مدت از شنوایی و افزایش سن بوجود می آید. این کم شنوایی درمان خاصی ندارد و بهترین راه حل آن استفاده از یک سمعک مناسب است.

کم شنوایی پاتولوژیک اشاره به تضعیف قدرت شنوایی در اثر یک بیماری یا عامل خارجی دارد که پس از برطرف شدن علت، شنوایی ممکن است به شرایط طبیعی برگردد و یا شاید نیاز به استفاده از سمعک باشد.

اصطلاحات شنوایی
  • اصطلاحات شنوایی
5.0
درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (2 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 بازدید مجدد)
تبریک می گوییم
شما به شنوایی خود اهمیت می دهید و برای سلامتی آن، های سمعک را مطالعه می کنید، خوشحالیم
close-image

خرید،مقایسه و بررسی بهترین سمعک های دنیا در های سمعک. تلفن گویا: 22212127 رد کردن