سمعک،قیمت سمعک،بهترین سمعک،خرید سمعک: 22212127 - 09102004566|Info@hisamak.com

اصواتی که ممکن است داخل سمعک شنیده شوند

خانه » blog » اصواتی که ممکن است داخل سمعک شنیده شوند

اصواتی که ممکن است داخل سمعک شنیده شوند

بعضی وقتها، صدای سمعک آزاردهنده است و صداهایی از سمعک شنیده می شود که انتظار آنها را نداریم. برای آگاهی در مورد انواع صدای سمعک به توضیح کوتاهی در این مورد می پردازیم.

اصواتی که ممکن است داخل سمعک شنیده شوند عبارتند از صدای خود فرد،اثر انسداد یا گرفتگی صدا،سوت زدن سمعک و صدای باد.

شنیدن صدای خود فرد

اولین مسئله در استفاده از سمعک، ایجاد تغییر در بلندی یا کیفیت صدای خود فرد است.این موضوع در آغاز عجیب و ناراحت کننده است. درست مثل اینکه فرد صدای خود را از طریق ضبط صوت می شنود. ولی به تدریج به این مسئله عادت می کنید. اگر بعد از یک ماه یا بیشتر این موضوع برایتان عادی نشد، باید با متخصص خود تماس بگیرید. در اینجا تنظیم مجدد سمعک كمك خواهد کرد.

اثر انسداد یا گرفتگی صدا

سمعک جسمی است که فضای داخل مجرای گوش را اشغال می نماید. این احساس که چیزی در گوش قرار دارد و جلوی عبور صدا را می گیرد، اثر انسداد نامیده می شود که درست مانند حالتی است که انگشت خود را در مجرای گوش قرار دهید. در این حال در گوش احساس کیپی می کنید. چند روزی طول می کشد تا به این مسئله عادت کنید. برخی سمعک ها دارای قالبهایی با لوله های مخصوص اند (ونت) که اجازه تبادل هوا بین دو سوی سمعک را می دهند و مانع از ايجاد اثر انسداد مي شوند. گاه براي تخفيف اثر انسداد بايد سمعك مجدداً برنامه ريزي شود.

سوت زدن سمعک

وقتي صداي تقويت شده توسط سمعك،مجدداً توسط ميكروفن جمع آوري شده و دوباره تقويت گردد، سمعك سوت مي كشد كه آن را فيدبك اكوستيكي مي نامند.

قابل ذكر است كه سمعك در حين گذاشتن و يا برداشتن از گوش سوت مي كشد كه اين حالت طبيعي است و نشانه روشن بودن سمعك است.

همچنين اگر شيئي را به ميكروفن سمعك خيلي نزديك كنيد- مانند قرار دادن سر روي بالش – سمعك سوت مي زند، كه اين حالت نيز طبيعي است.

پس سوت زدن سمعك 2 حالت دارد:

1-       موارد طبيعي: مثل موارد ذكر شده

2-    موارد غيرطبيعي: وقتي سمعك در گوش قرار دارد و در حين استفاده روزمره سوت بزند. كه در اين حالت بهتر است با متخصص خود تماس گرفته و اين ايراد را برطرف كنيد.

صدای باد

وقتی با سمعک به محـیط بیــرون بروید ، صـدای باد را می شـنوید . اینحـالـت طبیعی است چون باد به میکـروفون آن برخــورد مـی کند . سمعک های امــروزی طوری طراحــی شده اند که این صدا را حتی المقدور تقلیل دهند.

سوت سمعک
  • سوت سمعک
5.0
تبریک می گوییم
شما به شنوایی خود اهمیت می دهید و برای سلامتی آن، های سمعک را مطالعه می کنید، خوشحالیم
close-image

خرید،مقایسه و بررسی بهترین سمعک های دنیا در های سمعک. تلفن گویا: 22212127 رد کردن