سمعک،قیمت سمعک،بهترین سمعک،خرید سمعک: 22212127 - 28425011|Info@hisamak.com
خانه » blog » انواع سمعک

انواع سمعک

انواع سمعک را می توان از جنبه های مختلفی بررسی نمود:

  • انواع سمعک از لحاظ تکنولوژی (شامل نسل 1 تا 5 هوش مصنوعی)
  • انواع سمعک از لحاظ قیمت (از 400هزار تومان در نسلهای آنالوگ تا 15 میلیون تومان در نسل 5 هوش مصنوعی برای هر دستگاه)
  • انواع سمعک از لحاظ شکل (BTE,IIC,ITC,CIC,RIC/ITE)
  • انواع سمعک از جهت نسل (آنالوگ،دیجیتال،هوشمند)

مراحل تجویز سمعک برای افرا ناشنوا

با توجه به پيشرفت هاي زیادی كه در ساخت وسايل كمك شنوايي صورت گرفته است در حال حاضر راههاي زیادی برای کمک به افراد کم شنوا وجود دارد .

گرچه فقط برخی از مشکلات شنوایی با مصرف دارو و یا جراحی تا حدودی بهبود می یابند ولی بسیاری از افراد با استفاده از سمعک و سایر وسایل کمک شنیداری مي توانند مشکل کم شنوایی خود را جبران کنند.

شنوايي شناس (اديولوژيست)بعد از تعیین دقیق ماهیت کم شنوایی و كسب اطلاعاتی در مورد نحوه ی زندگی فرد با توجه به نوع نیاز او ،بهترین سمعکی را که به وي کمک خواهد کرد انتخاب می نماید.

سمعک

بعد از انتخاب سمعک مراحل بعدی آغاز می شود:

تهیه قالب اولیه از گوش بیمار برای تهيه قالب اولیه، خمیر مخصوصی در داخل مجرای گوش بیمار قرار داده می شود.

ین خمیر به تدریج (حدود10 دقیقه) سفت شده و به شکل کانال گوش فرد درمی آید. این روش برای شنوایی یا پرده گوش خطری نداشته و برای بیمار دردی را نیز به همراه ندارد.

قالب تهیه شده برای ساخت قالب اصلی گوش بیمار به لابراتوار ساخت ارسال می گردد. معمولاً به فاصله یک هفته تا 10 روز قالب اصلی تهیه می گردد.

با آماده شدن قالب، جلساتی جهت تنظیم سمعک و امتحان قالب روی گوش بیمار تعیین می گردد. در این جلسات ادیولوژیست سمعک را تنظیم کرده و نحوه ی استفاده از سمعک را توضیح خواهد داد. شنیدن صدای جدید و یا صداهایی که مدتها نمی شنيدید تنظیم سمعک فرآیندی وقت گیر و طولانی است.

با کهولت سن فرد بتدریج صداهایی را نمی شنود و خود فرد از این تغییر و حذف آگاه نیست ، صداهایی مثل صدای قدمها یا موتور یخچال .  با گذاشتن سمعک فرد این صداها را مجدداً می شنود و از نظر وی این صداها جدید بنظر می آیند و برای عادت کردن به آنها بهوقتکافی نیاز است . این فرآیند و واکنش کاملاً طبیعی به شمار می رود.

انواع سمعک
  • امتیاز این نوشته
5.0

پس از خرید حتما با شماره 22212127 تماس بگیرید. رد کردن