سمعک،قیمت سمعک،بهترین سمعک،خرید سمعک: 22212127 - 28425011|Info@hisamak.com

بهترین توصیه برای مبتلایان به وزوز گوش

خانه » blog » اخبار گوش و شنوایی » بهترین توصیه برای مبتلایان به وزوز گوش

بهترین توصیه برای مبتلایان به وزوز گوش

بهترین توصیه برای مبتلایان به وزوز گوش

تغذیه صحیح می تواند بسیاری از مشکلات گوش را برطرف کند. باید دانست که مواد مغذی موثر میتوانند برخی اصلاحات تغذیه ای را ایجاد کنند، ولی انتظار اینکه مواد مغذی بتوانند بر عادت های بد تغذیه ای غلبه کنند، غیر واقع بینانه است.

۱- مصرف چربی را کاهش دهید. لذا چربی، خصوصا چربی اشباع شده را از رژیم غذائیتان حذف کنید. این به معنی مصرف فراوان میوه و سبزی تازه، غلات کامل، حبوبات، فرپاورده های لبنی کم چربی، ماهی و گوشت بدون چربی است.

۲- از مصرف قند اجتناب کنید. اجتناب از مواد غذایی معمولی سرشار از قند بسیار آسان است ( شیرینی، آب نبات و نوشابه). اما مواد قندی می توانند در خوراکی های کم چربی ماست با طعم میوه، بیسکوییت های خوشمزه چای و صبحانه، همگی می توانند سرشار از قند باشند.

۳- منابع نمک غذا را بشناسید. به منظور کاهش مصرف نمک، باید برچسب مواد غذایی را به دقت بخوانید و از غذاهای که بیش از ۱۵۰ میلی گرم در وعده سدیم دارند، بپرهیزید. مبتلایان به وزوز گوش می توانند نمک برخی از مواد غذایی را با شستن و خشک کردن آن ها به مدت یک دقیقه تا ۸۰ درصد کاهش دهند و یا اینکه به جای نمک از پودر پیاز یا پودر سیر به عنوان ادویه استفاده کنند.

۴- مکمل های پتاسیم و منیزیوم را بدون نظر پزشک مصرف نکنید، مخصوصا اگر مبتلا به بیماری قلبی یا کلیوی می باشید.

۵- نطور تصادفی و تجربی کشف شده است که زنان مبتلا به وزوز گوش که پیش از قاعدگی مکمل مولتی ویتامین/ منیرال مصرف می کنند، وزوز گوششان هم گاهش می یابد، یا کاملا از بین می رود. این زنان علاوه بر مولتی ویتامین، سایر مواد مغذی حاوی ۳۰۰ میلی گرم ویتامین B6 و ۲۵۰ میلی گرم منیزیوم مصرف می کردند.

۶- حذف غذاهای آلرژی زا، چربی های اشباع و کلسترول زا و کاهش مصرف کافئین

۷- استفاده از گیاهان داروئی

بیشتر بدانید

تغذیه

تغذیه

بهترین توصیه برای مبتلایان به وزوز گوش
درحال ارسال
امتیاز کاربر 0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 بازدید مجدد)
توسط | ۱۳۹۶-۸-۲۵ ۲۰:۴۷:۴۳ +۰۰:۰۰ اردیبهشت ۱۱م, ۱۳۹۶|دسته‌ها: اخبار گوش و شنوایی|برچسب‌ها: , , , |دیدگاه‌ها برای بهترین توصیه برای مبتلایان به وزوز گوش بسته هستند

درباره نویسنده:

پس از خرید حتما با شماره 22212127 تماس بگیرید. رد کردن