سمعک،قیمت سمعک،بهترین سمعک،خرید سمعک: 22212127 - 09102004566|Info@hisamak.com

بیماری های گوش

خانه » blog » بیماری های گوش

بیماری های گوش

بیماری های گوش

بیماری های گوش چند دلیل مشخص دارند،یکی از خطرناک ترین بیماریهای گوش ایجاد تومور در آن است که عمده ترین نشانه آن شنیدن صدای وزوز در آن است!پس مراقب باشید و با احساس وزوز به سرعت به پزشک متخصص مراجعه کنید.در برخی موارد، وزوز گوش با سرگیجه، کم‌شنوایی و علائم دیگر بروز می‌کند که باید جدی گرفته شود. سازوکار دقیق وزوز گوش دقیق مشخص نشده است؛ اما به نظر می‌رسد مشکلات عروقی، عضلانی و عصبی در برخی انواع آن دخالت داشته باشد. در عین حال، شنیدن صدای وزوز در گوش ممکن است به دلایل شناخته‌شده مختلفی نیز بروز کند. کاهش یکباره شنوایی و همزمان، شنیدن صدای سوت و وزوز در گوش، بیماری نادری به نام سکته گوش یا کری ناگهانی است که با موارد دیگر وزوز گوش معرفی شده در اینجا تفاوت بسیار دارد و باید اورژانسی و در بازه زمانی کمتر از ۲۴ ساعت درمان شود؛ در غیر این صورت به کاهش دائم شنوایی یک یا هر دو گوش می‌انجامد.

جرم گوش

جرم گوش یا وکس ترشحات طبیعی داخل گوش هستند و از مجرای گوش محافظت میکنند.ممکن است باعث ایجاد صداهای مزاحم در گوش شود.تجمع بیش از اندازه این ماده اختلال ایجاد میکند.

تومور گوش

سالانه از هر ده میلیون نفر ده نفر به تومور عصب شنوایی دچار میشوند.این تومور خوش خیم است و در عصبی که مغز را به گوش متصل میکند دیده میشود.این تومور بتدریج رشد میکند ولی به دلیل همجواری با ساقه مغز توموری مشکل ساز و تهاجمی محسوب میشود.این تومور عموما در افرادی با سنین 30تا60 سال ایجاد میشود اما نمونه زنتیکی ان در سنین پایین تر دیده شده.

داروها

مصرف بعضی داروها با دوز نا مناسب ممکن است برای گوش زیانبار و سمس باشد و باعث ایجاد وزوز شوند.داروهای ضدالتهاب، آنتی‌بیوتیک‌ها، کینین و داروهای شیمی‌درمانی جزو این داروها هستند.علاوه بر داروهای ضدالتهاب، آنتی‌بیوتیک‌ها، کینین و داروهای شیمی‌درمانی نیز با دوز بالا برای گوش سمی هستند.

الودگی صوتی شدید

احساس وزوز بعد از قرار گرفتن متداول در سروصدای شدید شایع است.الودگی صوتی شدید عصب های مویی گوش را از بین میبرند و این عصب ها قابل ترمیم و بازگشت نیستند.یک بار اسیب صوتی ممکن است جدی نباشد اما در معرض الودگی صوتی مداوم گوش اسیب جدی خواهد دید.

بیماری منیر

وزوز گوش، احساس هواگرفتگی گوش، سرگیجه و کم‌شنوایی به طور حمله‌ای و دوره‌ای از علایم بیماری منیر میباشد.این بیماری ناشی از افزایش فشار مایع گوش میانی است. بیماری منییر اختلال مزمنی است که افراد بین ۳۰ تا ۶۰ سال را مبتلا می‌کند. در ۸۰ درصد موارد، فقط یک گوش به این بیماری مبتلا می‌شود، اما امکان ابتلای هر دو گوش نیز وجود دارد. درمان این بیماری تا حدودی مشکل است، زیرا هنوز علت اصلی آن بدرستی مشخص نشده.

اتواسکلروز

 اتواسکلروز خانم‌ها را بیش از آقایان درگیر می‌کند. این بیماری گاهی خود را بعد از زایمان نشان می‌دهد. اتواسکلروز گوش میانی را درگیر می‌کند و تغییرات هورمونی در بروز آن نقش دارند. در واقع یک استخوان کوچک به نام استخوان رکابی که یکی از استخوان‌های گوش میانی است در این بیماری حرکت طبیعی خود را از دست می‌دهد و باعث ایجاد صدای وزوز در گوش می‌شود.

فشاز خون بالا

وزوز گوش ممکن است بر اثر پرفشاری خون پدید آید. وقتی فشار خون تا حد زیادی بالا رود، یعنی بالای ۲۰ سانتی‌متر جیوه، ممکن است باعث بروز وزوز در گوش‌ها شود. در این صورت ناراحتی‌های گوشی اغلب با سردرد و سرگیجه همراه است.

پیرگوشی

اگر بیش از ۵۰ سال دارید و در هر دو گوش‌تان صدای وزوز، وزش باد و سوت می‌شنوید، احتمالا دچار پیرگوشی شده‌اید.پیرگوشی یک بیمای مربوط به کهولت سن است و به صورت تدریجی در دوگوش صورت میگیرد.پیرگوشی پیشرفته باعث ایجاد مشکلات اساسی شنوایی می‌شود و حتی تا ناشنوایی نیز پیش می‌رود. برای پیشگیری از این مشکل چکاپ مداوم توسط پزشک گوش حلق بینی توصیه میشود. 

بیماری های گوش

بیماری های گوش

 

5.0
تبریک می گوییم
شما به شنوایی خود اهمیت می دهید و برای سلامتی آن، های سمعک را مطالعه می کنید، خوشحالیم
close-image

خرید،مقایسه و بررسی بهترین سمعک های دنیا در های سمعک. تلفن گویا: 22212127 رد کردن