سمعک،قیمت سمعک،بهترین سمعک،خرید سمعک: 22212127 - 28425011|Info@hisamak.com

تست های سنجش شنوایی

تست های سنجش شنوایی

تستهای شنوایی

اگر شما به سختی صحبتها را می شنوید و یا اگر در محیط پر سروصدا کار می کنید، ممکن است پزشک تستهای شنوایی را پیشنهاد کند. او ممکن است آزمایشهای اولیه را جهت جراحی انجام دهد و شما را به یک متخصص گوش و حلق و بینی ارجاع دهد. بعضی تستها نوع افت شنوایی را مشخص می کند در حالیکه سایر تستها چگونگی فرکانسهای مختلف و شدت اصواتی که شما می توانید بشنوید را بررسی می نمایند. اگر صحبت کردن بچه ها به تاخیر بیفتد باید آنها بطور منظم تست شوند.

تستهای اولیه

برای افتراق افت شنوایی هدایتی (که ناشی از اختلال در گوش خارجی یا میانی است) از افت شنوایی حسی عصبی (که بواسطه اختلال در گوش داخلی یا اعصابی که شنوایی را به مغز منتقل می کنند) از یک دیازون استفاده میشود.

تست وبر Weber test

یک دیاپازون مرتعش روی پیشانی و جلوی سر گذاشته میشود. اگر شما افت شنوایی هدایتی داشته باشید صوت در گوش مبتلا بلندتر شنیده میشود. در افت حسی عصبی صدا در گوش که کمتر اختلال دارد، بهتر شنیده میشود.

تست شنوایی

تست شنوایی

تست رینه Rinne test

یک دیاپازون مرتعش نزدیک گوش نگه داشته میشود و سپس روی استخوان پشت گوش گذاشته میشود. اگر صداها در حالت دوم بهتر شنیده شود، شما افت شنوایی هدایتی دارید. اگر در حالت اول بهتر شنیده شود این گوش سالم است یا اینکه افت شنوایی حسی عصبی است.

تست شنوایی

تست شنوایی

شنوایی سنجی Audiometry

این تست بلندی صوتی را که می شنوید را اندازه گیری می کند. اصوات با فرکانسهای مختلف در یک لحظه از طریق headphone (گوشی) به یک گوش منتقل میشوند. برای هر فرکانس، شدت صوت تا زمانیکه شنیده شوند، زیاد شده و نتایج ثبت میشوند. تست با یک بلندگو که روی استخوان پشت گوشی گذاشته میشود، تکرار می گردد.

ادیومتری

ادیومتری

تمپانومتری Tympanometry

تمپانومتری

می تواند اطلاعات مفصلی را درباره حرکات پرده و استخوانهای گوش میانی در پاسخ به صدا فراهم کند. این تست برای اثبات علت افت شنوایی هدایتی و اغلب در کودکان بعلت اینکه به پاسخهای آنها اعتماد نمیشود، استفاده میشود.

تمپانومتری

تمپانومتری

 نام دیگر پرده گوش، تمپان میباشد. تمپانومتری که منحنی ثبت ارتعاشات تمپان است.

توسط | ۱۳۹۶-۲-۲۵ ۱۶:۰۸:۲۹ +۰۰:۰۰ فروردین ۱۷م, ۱۳۹۶|دسته‌ها: اخبار گوش و شنوایی|برچسب‌ها: , , , , , , , |دیدگاه‌ها برای تست های سنجش شنوایی بسته هستند

درباره نویسنده:

پس از خرید حتما با شماره 22212127 تماس بگیرید. رد کردن