آخرین خبرها
خانه / اخبار گوش و شنوایی / خط تولید سمعک
خط تولید سمعک
خط تولید سمعک

خط تولید سمعک

در این بخش قصد دارم شما را با خط تولید سمعک آشنا کنم.

قصه نخست خط تولید سمعک:

سمعک این قطعه الکترونیک هوشمند محبوب در طی سالهای چیدایش خود، به انسانهای زیادی نعمت شنیدن و بهتر شنیدن را بخشید. سمعک آمد و آمد تا به اینجا رسید که اکنون بعنوان یک نوستالژی مطلبی تحت عنوان خط تولید سمعک در سایت های سمعک منتشر شود.

قصه دوم خط تولید سمعک:

 در این فیلم که در شبکه های سمعک بارگزاری شده است، نحوه و شکل خط تولید سمعک CIC را مشاهده نمودید. ملاحظه کردید که چطور بعد از ارزیابی شنوایی، قالبگیری برای بیمار انجام می شود و از روی آن قالب، ساختار اولیه سمعک شکل می گیرد. قطعات یکی بعد از دیگری با حساسیت خاص در پوسته قرار گرفته و نهایتا درب پوسته بسته شده و پولیشکاری انجام می شود.
انواع مختلفی از سمعک را ما شاهد هستیم که طبق همین اصول طراحی و ساخته شدند. این شکل از خط تولید طی سالهای گذشته تغیراتی نمود و این تغییرات منجر به پیدایش انواع و اقسام سمعکها شد. در فیلم زیر معرفی از انواع سمعک خواهیم داشت:
خرید سمعک می تواند یک تجربه خسته کننده باشد.این تجربه اغلب سخت تر می شود وقتی که در کلینیک شنوایی با یک سری کلمات اختصاری که اندازه سمعک های مختلف را توصیف می کنند ،مواجه میشوید.اجازه دهید تا این فیلم به شما کمک کند تا دید بیشتری از اندازه ها ی مختلف سمعک داشته باشید.

قصه سوم خط تولید سمعک:

بعد از تماشای این فیلم کوتاه، شما را به تماشای فیلم آموزشی کاملتری که انواع سمعک را نمایش می دهد، دعوت می کنم:

اکنون که با مقدمات ساخت سمعک آشنا شدید می خواهیم توجه شما را به فیلمی که در آن رییس کمپانی ویدکس از نوآوری جدید خود در تولید سمعک می گوید جلب کنم.در این فیلم که از شبکه یورونیوز فارسی پخش شده، به معرفی اختراع مححقان کمپانی ویدکس دانمارک در طراحی سمعک های جدید پرداخته شده است.تا دهه ۹۰ میلادی(قرن گذشته) ساخت سمعک های داخل گوشی امری پرزحمت و وقت گیر محسوب می شد که عمدتا ناراحتی بیران را به همراه داشت. در روش جدیدی که توسط محققان این کمپانی ارایه شده، طراحی و ساخت پوسته سمعک های داخل گوشی کاملا توسط کامپیوتر انجام می شود و از دقت بسیار بالایی برخوردار است.

قصه چهارم خط تولید سمعک:

 

اکنون که راجع به سمعک و خط تولید آن آموختیم، بد نیست کمی درباره سیستم عملکردی گوش انسان بپردازیم. در ویدیوی زیر ملاحظه می کنید که چگونه اصوات طی فرآیندهای مختلف به یک درک از صوت در مغز ما تبدیل می شوند.

بدیهی است هریک از این بخشها، عملکرد و پاتولوژی خاص خود را دارد که ما شنوایی شناسان با درک و شناخت از آناتومی و فیزیولوزی سیستم شنوایی، به ارتفاع مشکلات شنیداری و تعادلی می پردازیم.نیز می توانید خبر کامل این مطلب را در لینک زیر مشاهده کنید:
http://www.epo.org/learning-events/european-inventor/finalists/2012/topholm.html

قصه آخر خط تولید سمعک:

فرزندان شما در های سمعک، اندیشه ای جز بالا بردن آگاهی شما از حقوق خود و برابر سازی فرصتها در کشورمان، ندارند. گاه به ما سخت می گیرند و گاه مسیر را بر ما دشوار می سازند. اما ما بی توجه به مشکلات و با نگاه به آینده شما، به وظیفه ای که روی دوش ما نهاده اید فکر می کنیم. به ما کمک کنید تا با توانی بیشتر در مسیر آگاه سازی مردم ایران دیار، گام برداریم.

های سمعک، ۲۲۲۲۱۲۷

منبع: اورال

سمعک دیجیتال

کم شنوایی گوش

علائم کم شنوایی حسی – عصبی چیست؟

علائم کم شنوایی حسی – عصبی چیست؟ کم شنوایی حسی – عصبی کاهش حساسیت شنوایی: …

شنوایی سنجی

انواع کم شنوایی

انواع کم شنوایی انواع کم شنوایی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زیر به …

شنوایی

عوارض خطرناک استفاده خودسرانه از سمعک

عوارض خطرناک استفاده خودسرانه از سمعک به گزارش افکارنیوز , دکتر حمید جــلیــلونـد افزود: سمعک …

قالب سمعک

انـواع قالـب های گــوش

قالـب های گــوش : قالب هایی که برای گوش افراد ساخته می شوند، بسته به …

cochlear-implant

راهنمايی متقاضیان انجام کاشت حلزونی شنوائی

راهنمايی متقاضیان انجام کاشت حلزونی شنوائی مراجعین انجام کاشت حلزونی شنوائی که شرایط زیر را …