سمعک،قیمت سمعک،بهترین سمعک،خرید سمعک: 22212127 - 09102004566|Info@hisamak.com

درمان اختلالات شنوایی با سلول های بنیادی در ایران

خانه » blog » درمان اختلالات شنوایی با سلول های بنیادی در ایران

درمان اختلالات شنوایی با سلول های بنیادی در ایران

درمان اختلالات شنوایی با سلول های بنیادی در ایران

با رشد و پیشرفت دانش سلولهای بنیادی در درمان اختلالات و بیماری ها ، می توان به درمان اختلالات شنوایی با این سلول ها نیز بیش از پیش امیدوار بود در ایران نیز پژوهشگران استفاده از سلول های بنیادی برای درمان ناشنوایی را بر روی مدل‌های حیوانی را انجام داده اند. در این تحقیقات سلول‌های جنینی تمایز یافته موش به داخل حلزون شنوایی تزریق شد و محققان دریافتند که سلول‌های تمایز‌نیافته موش، توانایی تکثیر و تبدیل شدن به سلول‌های مویی شکلی را دارند که شنیدن را ممکن می‌کنند.

اگر چه این مطالعات هنوز در مرحله حیوانی است و تجربه‌ای روی انسان وجود ندارد ولی آینده پرامیدی را برای ناشنوایان می‌گشاید که شاید در آینده بتوانند بدون استفاده از سمعک و کاشت حلزون شنوایی و تنها با تزریق سلول‌های بنیادی، شنوایی خود را بازیابی کنند. اما این پروژه‌ها تا‌کنون در هیچ جای جهان روی انسان تجربه نشده است. روش‌های نوین کاشت حلزونی شنوایی تخریبی نیست و درصورتی که در آینده امکان کاشت سلول‌های بنیادی فراهم شود می‌توان در همان گوش جراحی شده، کاشت سلول بنیادی را هم انجام داد.

اختلالات شنوایی رشد یا حفظ مهارت های ارتباطی فرد را تحت تاثیر قرار داده و برآیند تحصیلی، اجتماعی و شغلی او را به خطر می اندازد. مطالعات و تحقیقات جدید نشان می دهند که آن دسته از کودکان کم شنوا که زود هنگام تحت خدمات درمانی و توانبخشی قرار می گیرند در مقایسه با آنهایی که از این مداخله زود هنگام محروم می مانند، قادر به یادگیری و تکامل زبان خواهند بود.

درمان اختلالات شنوایی با سلول های بنیادی

درمان اختلالات شنوایی با سلول های بنیادی

  • درمان اختلالات شنوایی با سلول های بنیادی در ایران
5.0
درحال ارسال
امتیاز کاربر 0 (0 رای)
تبریک می گوییم
شما به شنوایی خود اهمیت می دهید و برای سلامتی آن، های سمعک را مطالعه می کنید، خوشحالیم
close-image

خرید،مقایسه و بررسی بهترین سمعک های دنیا در های سمعک. تلفن گویا: 22212127 رد کردن