اکنون تماس بگیرید: 22212127 - 28425011|Info@hisamak.com

درمان تغذیه ای وزوز گوش

درمان تغذیه ای وزوز گوش

 درمان تغذیه ای وزوز گوش

وزوز گوش عبارت است از شنیدن صدایی غیرطبیعی در گوش یا درک آن در مغز در غیاب صدای خارجی. صدا معمولاً به صورت زنگ می‌باشد. این حالت می‌تواند به صورت موقتی یا دائمی باشد.

وزوز گوش به دو دسته تقسیم می‌شود:

نوع ذهنی و نوع عینی معمولاً وزوز گوش ذهنی است و صدا فقط توسط بیمار شنیده می‌شود.

اگر وزوز گوش خفیف باشد در حالت آرامش شنیده می‌شود ولی اگر خیلی شدید باشد در شنوایی فرد تداخل به وجود می‌آورد و می‌تواند باعث اختلال فعالیت و خواب، عصبی‌شدن فرد شود.

وزوز گوش به تنهایی یک بیماری نیست بلکه علامت بسیاری از بیماری‌های گوش می‌باشد مانند کاهش شنوایی (به خصوص پیرگوشی)، عفونت گوش، بیماری منیر، عارضه جانبی داروها، جسم خارجی، کاهش شنوایی ناشی از سروصدا.
وزوز گوش تقریباً شایع است و در یک بررسی یک‌پنجم افراد ۵۵ تا ۶۵ سال آن را ذکر کرده‌اند.

وزوز گوش علامت بسیار شایعی است که شاید بیش از ۵۰ علت برای آن ذکر کرده اند. وقتی که علل بوجود آمدن یک علامت زیاد باشد طبعا تشخیص آن کار ساده ای نیست و با توجه به اینکه در بسیاری از موارد نمی توان حتی با صرف مخارج زیاد و آزمایشهای متعدد بعلت آن پی برد.

هر چند بیماری وزوز گوش از بیماریهای است که به راحتی درمان نمی شود؛ ولی در هر صورت تحقیقات بعمل آمده نشان می دهد که استفاده به موقع از مواد مغذی خاص می تواند در مورد برخی از مبتلایان به وزوزگوش که به بیماریهای قلبی، عروقی و یا خونی مبتلا نباشند، هم از نظر درمان و هم از نظر پیشگیری موثر باشد: از جمله (بتاکاروتن، مس، منیزیوم، سلنیوم، ویتامین B12، ویتامین C، ویتامینE  و روی Zn).

 وزوز گوش

وزوز گوش

وزوز گوش
5.0
درحال ارسال
امتیاز کاربر 0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 بازدید مجدد)
توسط | ۱۳۹۶-۸-۲۹ ۱۸:۱۸:۴۴ +۰۰:۰۰ اردیبهشت ۱۰م, ۱۳۹۶|دسته‌ها: اخبار گوش و شنوایی|برچسب‌ها: , , , , |دیدگاه‌ها برای درمان تغذیه ای وزوز گوش بسته هستند

درباره نویسنده: