سمعک،قیمت سمعک،بهترین سمعک،خرید سمعک: 22212127 - 09102004566|Info@hisamak.com

درمان تغذیه ای وزوز گوش

خانه » blog » درمان تغذیه ای وزوز گوش

درمان تغذیه ای وزوز گوش

 درمان تغذیه ای وزوز گوش

وزوز گوش عبارت است از شنیدن صدایی غیرطبیعی در گوش یا درک آن در مغز در غیاب صدای خارجی. صدا معمولاً به صورت زنگ می‌باشد. این حالت می‌تواند به صورت موقتی یا دائمی باشد.

وزوز گوش به دو دسته تقسیم می‌شود:

نوع ذهنی و نوع عینی معمولاً وزوز گوش ذهنی است و صدا فقط توسط بیمار شنیده می‌شود.

اگر وزوز گوش خفیف باشد در حالت آرامش شنیده می‌شود ولی اگر خیلی شدید باشد در شنوایی فرد تداخل به وجود می‌آورد و می‌تواند باعث اختلال فعالیت و خواب، عصبی‌شدن فرد شود.

وزوز گوش به تنهایی یک بیماری نیست بلکه علامت بسیاری از بیماری‌های گوش می‌باشد مانند کاهش شنوایی (به خصوص پیرگوشی)، عفونت گوش، بیماری منیر، عارضه جانبی داروها، جسم خارجی، کاهش شنوایی ناشی از سروصدا.
وزوز گوش تقریباً شایع است و در یک بررسی یک‌پنجم افراد ۵۵ تا ۶۵ سال آن را ذکر کرده‌اند.

وزوز گوش علامت بسیار شایعی است که شاید بیش از ۵۰ علت برای آن ذکر کرده اند. وقتی که علل بوجود آمدن یک علامت زیاد باشد طبعا تشخیص آن کار ساده ای نیست و با توجه به اینکه در بسیاری از موارد نمی توان حتی با صرف مخارج زیاد و آزمایشهای متعدد بعلت آن پی برد.

هر چند بیماری وزوز گوش از بیماریهای است که به راحتی درمان نمی شود؛ ولی در هر صورت تحقیقات بعمل آمده نشان می دهد که استفاده به موقع از مواد مغذی خاص می تواند در مورد برخی از مبتلایان به وزوزگوش که به بیماریهای قلبی، عروقی و یا خونی مبتلا نباشند، هم از نظر درمان و هم از نظر پیشگیری موثر باشد: از جمله (بتاکاروتن، مس، منیزیوم، سلنیوم، ویتامین B12، ویتامین C، ویتامینE  و روی Zn).

وزوز گوش

وزوز گوش

وزوز گوش
5.0
درحال ارسال
امتیاز کاربر 0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 بازدید مجدد)
تبریک می گوییم
شما به شنوایی خود اهمیت می دهید و برای سلامتی آن، های سمعک را مطالعه می کنید، خوشحالیم
close-image

خرید،مقایسه و بررسی بهترین سمعک های دنیا در های سمعک. تلفن گویا: 22212127 رد کردن