اکنون تماس بگیرید: 22212127 - 28425011|Info@hisamak.com

راه هایـی بـرا ی بهتـر شـنیــدن

راه هایـی بـرا ی بهتـر شـنیــدن

 امیدواریم :

که بتوانیم کمکی در افزایش سطح آگاهی شما در مورد سمعک و استفاده از آن کرده باشیم و آماده این شده باشید تا نگرانی های خود را در رابطه با افت شنوایی سمعک عنوان کنید.از انگیزه ایجاد شده استفاده کنید و گام بعدی را بر دارید چرا که هر چه بیشتر در این خصوص تعلل کنید پذیرش سمعک برای شما دشوارتر خواهد بود.

( راهنمایی های ما برای بهتر شنیدن از طریق گام های بعدی صورت می پذیرد )

 

  • پیدا کردن متخصص سرشناس

این شخص می تواند یک شنوایی شناس باشد یا یک تجویز کننده سمعک، یا متخصص گوش و حلق و بینی  و یا متخصص امراض گوش.

برای تست شنوایی وقت ملاقات بگذارید.
گوش های شما توسط متخصص شنوایی شناس مورد معاینه قرار میگیرد تا علل فیزیکی و احتمالی ممکن مورد معاینه قرار گیرند مشکلاتی مانند تجمع موم گوش، عفونت و … .

تست شنوایی برای ارزیابی توانایی گوش شما در تشخیص صداهای مختلف در فرکانس های متفاوت صورت می گیرد .

کل تست و ارزیابی در حدود یک ساعت به طول می انجامد بدون هیچ گونه درد و ناراحتی و این وضعیت به متخصص شنوایی شما کمک می کند تا مناسب ترین راه کار را متناسب با نیازهای شنیداری شما پیدا کند.

  • سمعک خود را انتخاب کنید

بسته به نتیجه تست شنوایی شما، متخصص شنوایی بهترین راهکار مناسب را متناسب با نیازهای فردی به شما پیشنهاد خواهد کرد. در خصوص راه های موجود تحقیق و بررسی کنید  حتی می توانید سمعک ها را با یکدیگر مقایسه کنید.

گاهی لازم است تا با بیمه درمانی خود هماهنگ کنید و میزان هزینه ای که بیمه متقبل می شود را بدانید. متخصص شنوایی شناس شما بهتر از همه می داند که راه کار مناسب کدام است اما تصمیم نهایی به عهده خود شماست.

  • ساختن  قالب سمعک

در صورت انتخاب سمعک داخل گوشی، لازم است تا قالب گوش  متناسب با ساختار گوش شما ساخته شود. که در واقع شبیه سازی کامل کانال گوش است.

قالب گوش شما به سازندگان سمعک ارسال می شودتا سمعک شما مطابق با قالب طراحی شود. در این جا قالب گوش با دقت بسیار طی چند روز ساخته می شود.

  • برنامه ریزی برای فیتینگ

ملاقات بعدی شما با متخصص شنوایی شناس برای تنظیم سمعک خواهد بود .

تنظیمات سمعک با کمک کامپیوتر بر اساس اودیوگرام و نظرات شخصی شما صورت می پذیرد. متخصص شنوایی شناس شما نحوه عملکرد سمعک را به شما آموزش خواهد داد و اینکه در محیط های مختلف چگونه به بهترین نحو ممکن بشنوییم.

همچنین نحوه قرار دادن و گذاشتن سمعک نگهداری و تمیز کردن آنرا خواهید آموخت.

  • مراجعات بعدی

سمعک خود را برای چند روز در محیط اطراف به طور منظم بر گو ش های خود قرار دهید. ممکن است مایل به یادداشت برداری و ثبت احساسات خود از شنیدن صداها باشید.

بر اساس اینکه چگونه صداهای اطراف را در روز می شنوید. متخصص شنوایی در صورت نیاز تنظیمات اضافی را بر روی سمعک انجام خواهد داد.

  • از شنیدن دوباره صداها لذت ببرید

عادت به شنیدن صداها از طریق سمعک اندکی زمان بر است و به صبر و شکیبایی و حوصله نیاز دارد. احتمالا باید یاد بگیرید تا صداهای ناخواسته را نشنوید دقیقا همان عادتی که در حین شنیدن صداها ی طبیعی داشتید .مطمعن باشید که بهتر از قبل صدهای اطراف پیرامون خود را به راحتی میشنوید.

 

phonak-3

سمعک فوناک

به این مطلب رای دهید
  • به این مطلب رای دهید
5.0
درحال ارسال
امتیاز کاربر 0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 بازدید مجدد)
توسط | ۱۳۹۶-۹-۲۹ ۱۱:۴۱:۱۲ +۰۰:۰۰ آذر ۲۹م, ۱۳۹۶|دسته‌ها: اطلاعات عمومی|برچسب‌ها: , , , , , , , , , , |دیدگاه‌ها برای راه هایـی بـرا ی بهتـر شـنیــدن بسته هستند

درباره نویسنده: