سمعک،قیمت سمعک،بهترین سمعک،خرید سمعک: 22212127 - 09102004566|Info@hisamak.com

سمعک استارکی مدل Halo2

خانه » blog » سمعک استارکی مدل Halo2

سمعک استارکی مدل Halo2

سمعک استارکی مدل Halo2

معرفی شرکت استارکی 

ساختمان مرکزی شرکت استارکی، تولید کننده سمعک استارکی مدل  Halo2 ، در Eden Prairie ایالت مینه سوتای آمریکا واقع شده‌است. این شرکت حضور گسترده‌ای در بیش از ۱۸ کشور جهان دارد. نماینده محترم این شرکت، شرکت صبا، هماهنگ با سیاستهای اصلی شرکت مادر که نگرانی درباره شنوایی دنیا می باشد، حرکت می کند.

حدود پنجاه سال است که استارکی به افراد مبتلا به کم‌شنوایی، راهکارهایی برای رفع مشکلاتشان ارائه می‌کند. این شرکت با سابقه‌ای پربار، به اهداف مهمی نیز در برهه‌های مختلف زمانی دست یافته است:

 • سال ۱۹۶۷: بیل آستین (Bill Austin) دفتری برای تعمیر سمعک‌های گوناگون راه‌اندازی کرد و نام آن را خدمات حرفه‌ای سمعک گذاشت.
 • سال ۱۹۷۱: بیل آستین StarKey Laboratories را خریداری کرد و شرکت خود را با آن تلفیق نمود.
 • سال ۱۹۷۳: استارکی برای اولین بار در بازار، طرح ویژه‌ی خدمات پس از فروش یک‌ساله‌ی خود را ارائه کرد.
 • سال ۱۹۸۳:رئیس جمهور وقت آمریکا یعنی رونالد ریگان (Ronald Reagan)، از سمعک ساخت استارکی استفاده کرد که این امر سبب رفع وجهه‌ی نامناسب استفاده از سمعک در میان عموم مردم شد و همچنین فروش این دستگاه‌ها را بسیار بالا برد.
 • سال ۱۹۸۹: استارکی دو شرکت Nu-Ear Electronics و Omni Hearing Systems را خریداری کرد.
 • سال ۱۹۹۹: استارکی اولین سمعک دیجیتال خود را معرفی کرد.
 • سال ۲۰۰۰: برند آدیبل (Audible) شکل گرفت و معرفی شد.
 • سال ۲۰۱۰: استارکی اولین سمعک نامرئی قرارگیرنده در کانال گوش را با نام ساندلنز – Soundlens معرفی کرد.
 • سال ۲۰۱۴: استارکی سری سمعک Halo2 استارکی را به بازار معرفی کرد که اولین سمعک ساخته‌شده توسط این شرکت با قابلیت ارتباط با آیفون و آی‌پد بود.

درباره شرکت صبا، نماینده انحصاری محصولات استارکی در ایران

 شرکت صبا در سال ١٣٧۶ به منظور ارائه خدماتی متمایز و همگام با استانداردهای جهانی فعالیت خود را به صورت مستقل آغاز و در همان سال اقدام به تاسیس لابراتور اختصاصی سمعک نمود. این شرکت توانست همراه با به کارگیری دانش فنی روز و تجربه نزدیک به ۳ دهه مدیر عامل خود در زمینه قالب سمعک و فک و صورت، به عنوان یک شرکت  پیشتاز و نوآور، به همکاری با چندین شرکت معتبر و شناخته شده دنیا بپردازد. همچنین با ارتقاء مداوم کیفیت خدمات خود در راستای مطابقت با استانداردهای جهانی و فناوری روز، در سال ١٣٨۶ با تایید لابراتور این شرکت توسط استارکی آمریکا ، توزیع محصولات استارکی را به صورت رسمی آغاز نمود.

در طول سال های اخیر با ارائه با کیفیت ترین محصولات تراز اول جهان و بهترین خدمات در زمینه قالب سمعک و بعنوان تنها نمایندگی دارای لابراتوار با توانایی ارائه سمعک ١٠٠ % نامریی دیجیتالIIC  دنیا بنام SoundLens و سمعک داخل گوشی CIC با قدرت بسیار بالا (بهره تا ٧١ دسی بل) وارائه خدمات منحصربه فرد  پس از فروش، توانسته است رضایت بسیاری ازهمکاران شنوایی شناس و مصرف کنندگان سمعک را به خود جلب کند.

این شرکت نائل به دریافت جایزه عملکرد و کار گروهی ارائه محصولات برتر و رکورد میزان فروش را در سال های اخیر به خود اختصاص داده است.  کارمندان و مدیران این شرکت به خوبی به اهمیت بالای شنوایی در ارتباط با دنیای اطراف واقف هستند.

شرکت Starkey تولید کننده سمعک Halo2 استارکی ،در حقیقت فراتر از یک شرکت تولیدکننده‌ی تکنولوژی‌ها و لوازم کمک‌شنوایی و سمعک است. آنها به طور جدی پیگیر کمک‌رسانی به افراد، جهت بازیابی توانایی‌های ارتباطی خود با دنیای اطرافشان هستند. در همین راسنا، این شرکت بازه‌ی متنوع و گسترده‌ای از انواع  سمعک و محصولات کمک‌شنوایی را تولید می‌کند تا تمامی افراد بتوانند محصول مورد نیاز خود را در این بازه بیابند.

سمعک‌های تولیدشده توسط استارکی و مخصوصا سمعک استارکی مدل Halo2

استارکی تولید کننده سمعک استارکی مدل Halo2 ،انواع متنوعی از سمعک ها را در استایل ها (نحوه قرارگیری سمعک در گوش) و سطوح تکنولوژی متعدد تولید می کند.

 • سمعکهای سری زد (Z) آنها از دسته سمعک‌های بی سیم (وایرلس) هستند که با حرف i در سطح تکنولوژی آنها مشخص شده است و در استایل ها و قیمت های گوناگونی ارائه می‌شوند.
 • سمعکهای هیلو (Halo) نیز شاخه‌ای از سمعک‌های بدون‌سیم هستند که مشخصا با عنوان “ساخته‌شده برای آیفون (Made for iPhone)” به بازار عرضه می‌شوند. سمعک استارکی مدل Halo2
 • سری سمعکهای ساندلنز ۲ (SoundLens 2) نیز از نوع سمعک‌های نامرئی قرارگیرنده در کانال گوش است که امکانات بدون‌سیم برای آن در نظر گرفته نشده است. چرا که این مدل سمعک‌ها معمولا بسیار کوچک‌تر از آن هستند که بتوانند مدارهای اضافه را برای افزودن قابلیت بی سیم در خود جای دهند.
مدل نحوه قرارگیری در گوش قیمت سطح تکنولوژی
Z Series RIC – گیرنده درون کانال

BTE – پشت گوشی

ITE – داخل گوشی

ITC – داخل کانال

CIC – کاملا داخل کانال

HiSamak.com

تلفن: ۲۲۲۱۲۱۲۷

i110, i90, i70, i30, i20
سمعک Halo2 استارکی RIC- گیرنده درون کانال

BTE – پشت گوشی

HiSamak.com

تلفن: ۲۲۲۱۲۱۲۷

i110, i90, i70
Soundlens2 IIC – نامریی درون کانال HiSamak.com

تلفن: ۲۲۲۱۲۱۲۷

۱۱۰, ۹۰ ,۷۰
 تکنولوژیهای موجو در سمعکهای استارکی با نگاه به درمان وزوز
Z Series RIC- گیرنده درون کانال HiSamak.com

تلفن: ۲۲۲۱۲۱۲۷

وزوز گوش (تمامی سطوح)
Xino RIC- گیرنده درون کانال HiSamak.com

تلفن: ۲۲۲۱۲۱۲۷

وزوز گوش (۳۰، ۹۰)
 سمعکهای استارکی مناسب برای کودکان
Z Series

۳ Series

Wi Series

X Series

BTE – پشت گوشی HiSamak.com

تلفن: ۲۲۲۱۲۱۲۷

کودکان (تمامی سطوح)
 سمعکهای استارکی با توان خروجی زیاد
Z Series RIC- گیرنده درون کانال

BTE – پشت گوشی

HiSamak.com

تلفن: ۲۲۲۱۲۱۲۷

پاور (تمامی سطوح)
Halo RIC- گیرنده درون کانال HiSamak.com

تلفن: ۲۲۲۱۲۱۲۷

پاور (تمامی سطوح)

 

تفاوت میان مدل‌های مختلف سمعک های استارکی

استارکی سطوح مختلفی از فناوری‌هایش را در مدل‌های گوناگون سمعک‌های خود ارائه می‌کند. این سطوح به کمک اعداد مشخص می‌شوند. سبک زندگی و نوع فعالیت‌های فردی که با مشکلات شنوایی درگیر است، تعیین‌کننده‌ی نوع تکنولوژی‌های مورد نیاز او خواهد بود.

شرکت استارکی، سطوح مختلف تکنولوژی های بکار رفته در سمعک های سری Z را این گونه توصیف می کند:

سطح تکنولوژی ۱۱۰ (پریمیوم-Premium)
این رده از تکنولوژی مناسب افرادی با زندگی‌های بسیار شلوغ است که وقت زیادی را در محیط‌های پرسروصدا سپری می‌کنند. 

سطح تکنولوژی ۹۰ (پیشرفته-Advanced)
این رده مناسب افرادی است که سبک زندگی شلوغی دارند و بیشتر زمان خود را در مراکز خرید، میهمانی‌ها یا دفاتر اداری شلوغ می‌گذرانند.

سطح تکنولوژی ۷۰ (میانه-Select)
این رده مخصوص افرادی با زندگی نسبتا آرام‌تر است که غالبا در شرایط ارتباط یک به یک (مکالمه بین خود و فرد دیگری) قرار می‌گیرند که به عنوان نمونه می‌توان برگزاری ملاقات‌های حضوری، حضور در رستوران‌ها نام برد.

سطح تکنولوژی ۳۰ (پایه-Basic)
افرادی که زندگی آرامی دارند و نهایتا مکالمات یک به یک را در محیط‌های ساکت مانند خانه انجام می‌دهند، از این رده‌ی تکنولوژی می‌توانند بهره‌مند شوند.

سطح تکنولوژی ۲۰ (اقتصادی-Economic)
در نهایت این رده از تکنولوژی مختص افرادی طراحی شده است که زندگی پرتحرکی ندارند و غالبا در مکان‌های ثابت به سر می‌برند. این سمعک‌ها برای مدیریت شرایط شنیداری خیلی پیچیده طراحی نمی‌شوند.

توجه داشته باشید که وجود حرف i قبل از عدد سطح تکنولوژی، نشان‌دهنده‌ی بهره‌مندی از قابلیت بی سیم یا وایرلس است. تمامی سمعک‌های سری زد و هیلو از امکانات بی‌سیم بهره می‌برند. سری هیلو نیز مشخصا جهت استفاده با آیفون و آیپد اپل طراحی شده است و به کمک نرم‌افزار ترولینک (TruLink) با این دستگاه‌ها ارتباط برقرار می‌کند.

سمعک استارکی مدل Halo2

سمعک استارکی مدل Halo2

قابلیت‌های حذف وزوز گوش (تینیتوس) در سمعک‌های استارکی

استارکی راهکارهایی را برای کاهش  وزوز گوش در دو مدل از سمعک‌های خود ارائه می‌کند:

سری Z و

سری زاینو (Xino)

سمعک ارایه شده توسط این دو مدل از نوع گیرنده داخل کانال Receiver In the Canal – RIC ارائه می‌شوند. برنامه‌ی مخصوصی با نام تکنولوژی حذف وزوز مالتیفلکس (Multiflex Tinnitus Technology) به کمک متخصص شنوایی می‌آید تا او بتواند با طراحی سیگنالی، وزوز گوش را کاهش دهد تا فرد مبتلا بتواند تمرکز خود را بر شنیدن صداهای مورد نیازش قرار دهد. 

سمعک استارکی مدل Halo2

سمعک استارکی مدل Halo2

سمعک‌های مخصوص کودکان و سمعک‌های پاور

استارکی مدل مشخصی را به عنوان مدل اختصاصی کودکان طراحی نکرده است. هرکدام از انواع سمعک‌های این شرکت می‌تواند در بسته مخصوص کودکان ارائه شود. استارکی سمعک‌های پاور خود را در سری‌های زد و هیلو ارائه می‌کند که با همان سطوح تکنولوژی متعارف ارائه می‌شوند. 

انواع دیگر سمعک‌های استارکی سمعک استارکی مدل Halo2

از سمعک های دیگری که توسط استارکی تولید شده است می توان به سمعک های سری ۳ (۳ Series)، سری وای (Wi Series)، سری ایکس (X Series)، ایگنایت (Ignite)، سری اس (S Series) و یا دستینی (Destiny) اشاره کرد.

لوازم جانبی سمعک‌های استارکی

علاوه بر مدل‌های متنوع سمعک‌های استارکی، این شرکت انواع متنوعی از محصولات کمک‌شنوایی را جهت بهبود کیفیت زندگی مبتلایان به مشکلات شنوایی طراحی کرده است.

نرم‌افزار ترولینک، سمعک‌های سری هیلو را به آی‌فون و آی‌پد متصل می‌کند.

لوازم جانبی با برند سرف‌لینک (SurfLink) مانند سرف‌لینک موبایل ۲ یا سرف‌لینک میدیا (SurfLink Media) نیز سمعک‌های سری زد را به دستگاه‌های گوناگونی از قبیل تلویزیون، پخش‌کننده‌های چندرسانه ای مانند ام‌پی‌تری پلیر‌ها و یا تلفن‌های همراه متصل می‌سازد.

سرف‌لینک ریموت (SurfLink Remote) نیز با تمامی مدل‌های سمعک دارای قابلیت بی‌سیم سازگار است.

استارکی همچنین قالب‌های گوش اختصاصی برای مصرف‌کنندگان خاص خود از قبیل نوازندگان، مجریان تلویزیون و یا خلبانان و همچنین مدل‌های مخصوص جهت استفاده در محیط‌های صنعتی نیز طراحی می‌کند.

دستگاه ساوندگییر (SoundGear) نیز یک دستگاه حفاظت از سیستم شنوایی است که به استفاده‌کننده‌ی خود اجازه می‌دهد شنوایی عادی خود را داشته باشد و در عین حال از گوش وی در برابر صداهای بلند و ناگهانی حفاظت می‌کند.

 

اطلاعات بیشتر درباره شرکت استارکی و تاریخچه آن

فعالیت‌های بشردوستانه‌ی استارکی

از آن‌جایی که شرکت استارکی مبحث سلامت شنوایی را بسیار جدی می‌گیرد، این شرکت خود را موظف به کمک‌رسانی به افراد نیازمند به تکنولوژی‌های شنوایی می‌داند. این فعالیت‌ها در بنیاد شنوایی استارکی انجام می‌پذیرد. این بنیاد با هدف ارائه‌ی خدمات به بخش‌های کمتر توسعه‌یافته‌ی جهان شکل گرفته است. بنیاد شنوایی استارکی در طی ماموریت‌هایی در گوشه و کنار جهان، به ارائه‌ی خدمات سلامت شنیداری می‌پردازد. سمعک استارکی مدل Halo2

شرکت‌های زیر مجموعه‌ی استارکی 

شرکت فناوری‌های شنوایی استارکی صاحب امتیاز برندهای دیگری نیز هست که از جمله‌ی شاخص‌ترین آنها می‌توان برند‌های Audible و Nu Ear را نام برد.

 • محصولات Audible شامل مدل‌های ای۳ (A3)، ای۲ (A2)، استارت (Start)، انتم اکس‌تی (Anthem XT) و اینویزیبل (Invisible) می‌شود.
 • محصولات Nu Ear نیز بازه‌ی مدل‌های آی‌اس‌دی‌اس (iSDS)، ایمجین ۲ (Imagine 2 )، اس‌دی‌اس دو (SDS II)، اینترو (Intro) و مینیسکوپیک (Miniscopic) را در بر می‌گیرد.

استارکی همچنین تحت برند مایکروتک (MicroTech) نیز اقدام به تولید سمعک می‌کند که مدل‌های شناخته شده‌ی آن کینکت (Kinnect)، فوکس (Focus)، ترایو (Thrive)، پراپل (Propel) و مایکرولنز (MicroLens) هستند. این برندها مجموعه‌ی کاملی از انواع سمعک‌ها از قبیل سمعک‌های Power و سمعک‌های مخصوص رفع مشکلات وزوز گوش (Tinitus) را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند.

اما بعد از معرفی کاملی از محصولات شرکت استارکی، اینک سمعک استارکی مدل Halo2

هر انسانی فناوری را دوست دارد و بهبود سطح کیفی زندگی هدفی است که فناوری در پی آن است. سمعک استارکی مدل Halo2 نسل دوم سمعک های Made For iPhone می باشد. که کاربر سمعک را به افراد و چیزهایی که دوستشان دارد، متصل می کند. سیستم وایرلس به کار رفته در سمعک Halo2 استارکی از نوع  بلوتوث ۴ است که با فرکانس ۲٫۴ GHz کار می کند.

این سمعک نسبتا تپل ، در قالب سمعک رسیور داخل کانال RIC  با باتری ۱۳ طراحی شده است  و در ۳ نوع تکنولوژی موجود است. نرم افزار تنظیم سمعک Halo2 به اسم TruLink بصورت مجانی از Apple Store و Google Play به راحتی قابل دانلود است. که با نصب این برنامه بر روی گوشی تلفن همراه می توان تنظیمات بلندی صدا، زیر و بمی صدا و نوع برنامه را تغییر داد.با قدرت پردازشگر جدیدی که در Halo2  قرار گرفته است ،کاربر سمعک صدای موسیقی را با بهترین کیفیت ممکن و بدون هیچگونه نویز تجربه خواهد کرد. سمعک استارکی مدل Halo2

آنچه بیماران از سمعک استارکی مدل Halo2 بدست می آورند

 • تجربه شنیداری آسان در محیط های پر سروصدا و چالش برانگیز

طراحی شده برای بهبود بخشیدن  قابلیت رسایی صدا را در محیط های شنیداری مختلف

 • بهبود ارتباط تلفنی

فراهم ساختن یک مکالمه راحت و واضح از طریق انتقال مستقیم تماسهای تلفنی ازموبایل کاربر سمعک به سمعک

 • بدون سوت کشیدن و یا وزوز کردن

تکنولوژی منحصر به فرد حذف فیدبک، پیشرفته ترین و سریعترین سیستم حذف طبیعی صدای سوت سمعک است که با دقت بالایی سیگنال فیدبک را شناسایی و طبقه بندی کرده و در نهایت آن را درمحیط های شنیداری مختلف حذف می کند .

 • کاهش مشکلات وزوز گوش بصورت قابل تنظیم

استفاده از تکنولوژی مولتی‌فلکس تینیتوس (MultiFlex Tinnitus )برای آرام‌کردن و کاهش مشکلات ناشی از وزوز گوش

 • شنیدن صدای موسیقی به همانگونه که هست

با قابلیت تنظیم سمعک از طریق نرم افزار TruLink ،  این اجازه را به کاربر سمعک می دهد که صدای موسیقی را به شیوه جدیدی تجربه کند.با سیستم پردازشگر جدید موجود در این سمعک ،کاربر سمعک می تواند صدای واضح و رسایی از همه نتهای موسیقی داشته باشد.

 • سمعک‌های قابل اتکا و با دوام

فناوری نانو بکار رفته در این سمعک ها  نه تنها از طریق خاصیت سوپرآبگریزی باعث بهینه سازی حفاظت از رطوبت می شود،بلکه خواص سطح چربی گریز را هم افزایش می دهد.همه این ویژگی ها باعث افزایش دوام و طول عمر سمعک های امروزی و همچنین جلب رضایت بیماران می شوند.

سایر قابلیت های جذاب سمعک استارکی مدل Halo2 که از طریق نرم افزار TruLink قابل دسترسی است 

سمعک استارکی مدل Halo2،بیمار را قادر می سازد که در هر محیطی و در هر زمانی بلندی و زیر و بمی صدا را متناسب با صدای مطلوب خود تنظیم کنند. این برنامه به بیمار اجازه می دهد در هر زمان و مکانی و بدون معطلی بهترین صدای دلخواه خود را انتخاب کند. برای آنهایی که دیده شدن سمعک از نظر دیگران یک عیب بسیار بزرگ محسوب می شود به راحتی با این فناوری می توانند بدون جلب توجه در مهمانی ها، جلسات و محل های شلوغ صدای سمعک خود را متناسب با درک مطلوب تر تنظیم کنند.

از موسیقی لذت ببرید

بیماران به واسطه ارتباط وایرلس بین سمعک استارکی مدل Halo2 و تلفن همراه خود هنگام گوش دادن به موسیقی یا تماشا کردن تلویزیون سیگنالی صاف و طبیعی را دریافت می کنند که به هیچ وجه نویز و بازآوایی روی آن اثر نمی گذارد.

سمعک یا تلفن همراه؟!

با این برنامه می توان از تلفن همراه همچون یک ریموت کنترل جهت تغییر بلندی و برنامه سمعک استفاده کرد. چون هنگام تنظیم این فرآیند را با چشم پایش می کند سبب کنترل بهتر و رضایت بیشتر بیمار از تغییرات انجام شده می شود. در بیماران کم شنوا و بخصوص افراد سالمند و بیمارانی که مشکل عضلانی اسکلتی دارند دست کاری سمعک جهت تغییر ولوم صدا و تغییر برنامه بسیار مشکل خواهد بود ازاینرو با ورود ریموت کنترل این مشکل براحتی حل شد .

این برنامه به بیمار قابلیت ذخیره تا ۲۰ برنامه در محیط ها و مکان های مختلف را می دهد که ۴ برنامه آن توسط شنوایی شناس و ۱۶ برنامه باقی مانده به انتخاب بیمار خواهد بود. این برنامه با سیستم GPS هر وقت به محدوده محل ذخیره شده وارد شود تنظیمات سمعک طبق آن محل تغییر خواهد کرد. برای مثال هنگامی که بیمار در کافی شاپ است برنامه طبق Geo-Tag تعریف شده تغییر می کند و هنگامی که به رستوران می رود برنامه طبق رستوران تنظیم می شود.

 با سرعت ایمن بشنوید!

با برنامه اداپتیو ماشین، هنگامی که بیمار وارد ماشین می شود اگر سرعت از ۲۰ کیلومتر فراتر رود تنظیمات مطابق با سرعت تغییر می یابد . این تغییرات سبب کاهش صداهای آزار دهنده هنگام رانندگی می شود.

این برنامه قابلیت خواندن ایمیل و مطالب را به صورت مستقیم برای بیمار از طریق تلفن همراه مهیا می کند .

 اجازه ضبط صدا و بازپخش و ایمیل

در این برنامه، تلفن همراه همچون یک میکروفون عمل می کند و سبب می شود فرد بتواند صدا را ضبط کند و حتی آن را ایمیل کند. در این حالت می توان حتی از تلفن iPhone به عنوان سیستم FM استفاده کرد، بدین صورت که در شرایط کلاس درس، جلسه و … می توان تلفن را نزدیک فرد مخاطب قرار داد و از طریق سیستم بلوتوث آن را به سمعک Halo بفرستد. که با این کار چون سیگنال متاثر از نویز و بازآوایی محیط نمی شود و به طور مستقیم به سمعک فرستاده می شود سبب بهبود نسبت سیگنال به نویز می شود و درک فرد را به نحو فوق العاده ایی بهبود می بخشد. و در صورت نیاز صدای ضبط شده را می توان ایمیل کرد.

پیدا کردن سمعک گم شده

اکثرا تمام بیماران در طول استفاده از سمعک تجربه گم کردن آن را داشته اند. به کمک این برنامه بیمار به راحتی می تواند محل سمعک خود را به وسیله سیگنال های فرستاده شده از سمعک پیدا می کند. بر روی گراف این برنامه، افزایش یا کاهش طول گراف به ترتیب بیان گر نزدیک شدن و دور شدن از سمعک را نشان می دهد که به واسطه این ویژگی نوین، مشکل گم شدن مکرر سمعک در افراد دچار کم توجهی، آلزایمر و … به راحتی حل می شود.

[button color=”red” size=”small” link=”http://starkey.ir/images/picture/terminology.pdf” icon=”” target=”true”]دانلود ویژگیهای سمعک های استارکی برای مشتری[/button]

سمعک استارکی مدل Halo2
 • سمعک استارکی مدل Halo2
5.0

خلاصه

سمعک استارکی مدل Halo2

درحال ارسال
امتیاز کاربر 0 (0 رای)
تبریک می گوییم
شما به شنوایی خود اهمیت می دهید و برای سلامتی آن، های سمعک را مطالعه می کنید، خوشحالیم
close-image

خرید،مقایسه و بررسی بهترین سمعک های دنیا در های سمعک. تلفن گویا: 22212127 رد کردن