سمعک | خرید سمعک | قیمت سمعک | سمعک نامرئی | کم شنوایی | پیر گوشی | سمعک پشت گوشی | سمعک وایرلس | سمعک دیجیتال | سمعک هوشمند ||Info@hisamak.com

سمعک بلتون

خانه » blog » سمعک بلتون

سمعک بلتون

سمعک بلتون

سمعک این وسله محبوب افراد دارای شنوایی خاص، طی این سالها تغییرات بزرگی را در کالبد خود حس کرده است. از پیدایش نوبرندههای سمعک هوشمند تا افول کهنه برندهای آنالوگ. از افول سمعک زیمنس تا بلوغ سمعک بلتون . آنچه در پی می آید، داستان شکل گیری یک نو برند آمریکایی در بازار بزرگ صنعت شنوایی جهان است.

سمعک بلتون

سمعک بلتون

داستان سمعک بلتون :

داستان ما از آنجایی آغاز می شود که در دهه ۳۰ میلادی، فردی به نام Sam Posen اولین سمعک را برای کمک به دوست کم شنوایش ساخت تا صدای دنیای اطراف را بهتر بشنود. مدتی بعد در سال ۱۹۴۰ کمپانی بلتون به طور رسمی در آمریکا شکل گرفت. این کمپانی در سال ۱۹۴۲ ارائه ویژه به صورت خدمات نمایندگی را در ایالات مختلف آمریکا آغاز کرد و زمینه ساز تاسیس گروه Belcare درآمریکای شمالی گردید.

سال۲۰۰۰ با خریداری کمپانی بلتون توسط گروه GN ترکیبی از دو تکنولوژی برتر سمعک و خدمات، باعث رضایت هر چه بیشتر بیماران گردید تا آنجا که در سال ۲۰۱۳ در نمایشگاه جهانی EUHA در هانوفر با ارائه تکنولوژی Ear to Ear Communication توانست به عنوان برترین تکنولوژی روز سمعک در جهان خود را مطرح کند.

سمعک بلتون

افتخار دیگر بلتون در سال ۲۰۱۴ نصیب این کمپانی گردید که در این سال سمعک First جایزه Red Dot را برای طراحی بی نظیرش دریافت کرد و هم اکنون بلتون با بیش از ۱۵۰۰ شعبه در آمریکا در حال خدمات رسانیست. در نهایت بلتون در سال ۲۰۱۵، هفتاد و پنجمین سال تاسیس را با معرفی Legend جشن گرفت.

شنوایی سه بعدی برترین تکنولوژی حال حاضر در میان تمامی برند هاست که کاربران سمعک های بلتون از آن لذت می برند. شاید پر بیراه نباشد که بگوییم در چند سال اخیر بلتون و گروه GN پیشرو تکنولوژی در دنیای سمعک بوده اند.

مختصری از تاریخچه سمعک بلتون به روایت تصویر:

سمعک بلتون

سمعک بلتون

پوشش نانو (ضدآب) در سمعک بلتون ، باعث افزایش طول عمر و دوام سمعک می گردد و مانع از این می شود که رطوبت و جرم گوش به سمعک آسیب برساند و حتی افراد می توانند در باران بدون هیچ گونه نگرانی قدم بزنند. این ویژگی به دو صورتOrdinary وIntegrity وجود دارد که در حالت اول این پوشش فقط در قسمت خارجی و در حالت دوم قسمت داخلی و خارجی را می پوشاند.

پس از معرفی مختصر سمعک بلتون ، قصد داریم مختصرا به تکنولوژیهای بکار رفته در این سمعک آمریکایی اشاره کنیم. بدیهی است این اطلاعات ممکن است زبانی تخصصی داشته و برای همه قابل استفاده نباشند:

تکنولوژی Cross Link Directionality
این تکنولوژی نوعی از دایرکشنالیتی(جهت داری) دوگوشی واقعی و وابسته به ارتباط e to e سمعک ها یعنی ارتباط دو سمعک با هم است که به هر سمعک اجازه می دهد تا اصوات پیرامون اش را جداگانه آنالیز و تجزیه و تحلیل کند و سپس اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. هر دو سمعک، بطور اتومات با محیط اطرافشان طوری تطابق می یابند تا بتوانند بهترین عملکرد را براساس محیط فعلی داشته باشند، این عملکرد، به ویژه در محیط نویزی بسیار موثر است و کمک شایانی در بهبود درک گفتار در حضور نویز با بهبود نسبت سیگنال به نویز، ایجاد می کند.

تکنولوژی Personal Sound ID
پیشرفته ترین تکنولوژی پردازش جهت داری و مکان یابی دوگوشی در دنیای سمعک و وسایل کمک شنیداری می باشد. این تکنولوژی برای به حداکثر رساندن تاثیر مثبت شنیداری-فضایی طراحی شده است. شامل دو بخش pinna restoration ( اثرات لاله ی گوش) و bilaterla compression ( تراکم دوگوشی) است که کمک می کند تا پردازش اصوات طبیعی تر صورت بگیرد. Pinna restoration به جهت یابی در کاربران این تکنولوژی، کمک می کند تا همانگونه که گوش سالم در مواجهه با صوت به مکان یابی عمودی منابع صوت کمک میکند، عمل کند. تراکم دوگوشی نیز برای حفظ اختلاف سطح بلندی طبیعی بین گوش ها است. ترکیب این دو گزینه نوعی از شنوایی سه بعدی و مشابه افراد با شنوایی هنجار را در اختیار کاربران آن دسته از سمعک های دارای این تکنولوژی، قرار میدهد.

HPF NanoBlock
پوشش نانو (ضدآب) در سمعک های بلتون، باعث افزایش طول عمر و دوام سمعک می گردد و مانع از این می شود که رطوبت و جرم گوش به سمعک آسیب برساند و حتی افراد می توانند در باران بدون هیچ گونه نگرانی قدم بزنند. این ویژگی به دو صورتOrdinary وIntegrity وجود دارد که در حالت اول این پوشش فقط در قسمت خارجی و در حالت دوم قسمت داخلی و خارجی را می پوشاند.

Maximum gain & MPO
در سمعک های سوپر پاور، امکان فراهم شدن ۸۶ دسی بل بهره و خروجی ۱۴۶ دسی بل بدون کاهش بهره و افزایش هدروم وجود دارد و این مزیتی است که در دیگر سمعک های سوپر پاور نخواهید یافت.

CIC UP
تنها سمعک داخل گوشی است که می تواند با ایجاد ۷۹ دسی بل بهره، محدوده افت شنوایی وسیعی را پوشش دهد.

Smart gain
این سیستم به صورت اتوماتیک تغییر در محیط شنیداری را شناسایی می کند و افزایش و کاهش بهره و یا تنظیمات کاهش نویز را انجام می دهد. بنابراین فرد با راحتی بیشتری وارد محیط های نویزی می شود و یا به گفتار آرام در محیط های ساکت گوش می دهد. تجربه شنیداری با این سیستم فوق العاده است.

Sound cleaner
یک جزئ کلیدی جهت ایجاد سیگنال آکوستیکی واضح، اطمینان از این است که نویز ناخواسته تا حد ممکن حذف شود. این تکنولوژی، بهترین سیستم کاهنده نویز را دارد تا به فرد این اطمینان را دهد که تمام مکالمات بدون عوامل مزاحم ناخواسته را بشنود.

AFX music mode
هنگام گوش گردن به موسیقی، سیستم های مدیریت فیدبک قدیمی آرتیفکت هایی را ایجاد می کنند که با شنیدن موسیقی مداخله می کنند اما با این سیستم تنظیم صحیح کنترل فیدبک برای برنامه موسیقی، آرتیفکت ها کاهش می یابند.

Safeguard Feedback Control
اگرچهFeedback Eraser with whistle stop ، سطح بهینه حذف فیدبک را ایجاد میکند، این تکنولوژی در مواردی که کالیبراسیون فیدبک غیرممکن است مثل زمانی که سمعک جهت تعمیر فرستاده می شود می تواند استفاده گردد.

Outstanding microphone Protection
از آن جایی که با تخریب میکروفون سمعک، سمعک دیگر کار نمی کند، حفاظت از آن بسیار مهم است. لایه Gore علاوه بر پوشش نانو یک لایه محافظتی اضافی در مقابل رطوبت، جرم و عطر ایجاد می کند که باعث می شود عملکرد میکروفون دایرکشنال در محیط های مرطوب حفظ شود.

Asymmetrical phone handling
ارتباط وایرلس بین سمعک ها به فرد این امکان را می دهد که چنانچه فردی از تلفن استفاده می کند ورودی میکروفون تا حدود ۶ دسی بل در گوش مقابل کاهش پیدا کند. در این حالت با کاهش نویز رقابتی فرد راحت تر می تواند با تلفن مکالمه کند.

Sound scene balancer
به منظور جلوگیری از ناهماهنگی بین سمعک های دو گوش، تکنولوژی Ear to Ear synchronization بوسیله برنامه های smart gain و sound cleaner کنترل می شود. این دو باعث ایجاد سیستم Sound scene balancer می شوند که یک پاسخ یکنواخت توسط دو سمعک را ایجاد می کنند و به فرد تجربه شنیداری متعادل تر و واضح تری را می دهند.

Ear to Ear synchronization
این سیستم به طور اتوماتیک با تغییر در محیط شنیداری فرد، برنامه و سطح شدت صوت را در دو گوش مطابقت می دهد و دیگر فرد مشکلات تطبیق دستی را ندارد. در نتیجه شنوایی متعادل شده ای را برای فرد ایجاد می کند تا لوکالیزاسیون بهتر اصوات و تنظیمات مشابهی را در هر دو سمعک داشته باشد.

سمعک بلتون

سمعک بلتون

سمعک بلتون از نگاه های سمعک :

خانواده های سمعک بلتون:

سمعک بلتون دارای چند خانواده یا مدل کلی است که سمعکهای مختلف این کمپانی در آنها قرار می گیرند:

  • خانواده Origin : نسل پایه و سمعکهای مقدماتی بلتون در این طبقه قرار می گیرند.
  • خانواده Bold : البته جدیدتر لیکن با امکانات خانواده قبلی شاید اما با پردازش سریعتر.
  • خانواده Ally : محبوبترین خانواده محصولات سمعک بلتون است که در سه نسل عرضه شده است. این خانواده شاید اما پرچمدار فروش سمعکهای خانواده بلتون محسوب شوند.
  • خانواده Promise و Legend : دو خانواده لوکس محصولات بلتون به شمار می آیند که در سه سطح عرضه می شوند.

نکات های سمعکی بلتون :

1- سمعکهای بلتون تجربه ای آبرومند از سمعک ضد آب می باشند. شاید اما بتوان از واژه قابل اعتماد برای این ویژگی بلتون یاد کرد. های سمعک ، این خاصیت سمعکهای بلتون را در لابراتوآر خود تست و تایید نموده است.

2- قظعه Air Link شاید اما نقطه عطف گروه بلتون در فیتینگ سمعکهای خود می باشد. این رابط کاربر پسند به شنوایی شناس اجازه تنظیم سمعکهای وایرلس را به سادگی هر چه تمامتر فراهم نموده است. 

3- ظاهر زیبای سمعکهای RIE بخصوص در خانواده لجند، حس خرید یک سمعک آمریکایی را برای خریدار فراهم می آورد.

4- کیفیت ساخت سمعکهای بلتون در ظاهر نخست، خوش می نماید و این اعتماد را برای خرید امن محصول آمریکایی فراهم می آورد.

5-صدای تولیدی و مختصات فنی سمعک بلتون بنظر قابل تحسین می رسد.

6- قیمت محصولات بلتون در قیاس با رقبا، مقرون به صرفه بنظر می رسد.

7- شاید بتوانیم تنها ایراد گروه بلتون را در بسته بندی آنها جستجو کنیم. سمعکی ده میلیونی در یک بسته بندی ده هزار تومانی! مثالی برای مدیران بلتون داریم. بسته بندی خود را با جعبه ساعت رولکس 10 میلیونی مقایسه بفرمایید تا متوجه نکته این پیشنهاد شوید.

8- افق روشن مدیریت گروه بلتون ایران ، می تواند در اقیانوس قرمز فرصتهایی آبی فراهم کند.

با تقدیر از گروه بلتون و شرکت شنوا پرداز ایرانیان برای در اختیار گذاردن محصولاتشان.

های سمعک / تابستان 1396

5.0

سمعک بلتون

افق روشن مدیریت گروه بلتون ایران ، می تواند در اقیانوس قرمز فرصتهایی آبی فراهم کند.

درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (1 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 بازدید مجدد)

خرید،مقایسه و بررسی بهترین سمعک های دنیا در های سمعک. تلفن گویا: 22212127 رد کردن