سمعک | خرید سمعک | قیمت سمعک | سمعک نامرئی | کم شنوایی | پیر گوشی | سمعک پشت گوشی | سمعک وایرلس | سمعک دیجیتال | سمعک هوشمند ||Info@hisamak.com

سمعک زیمنس

خانه » blog » سمعک زیمنس

سمعک زیمنس

سمعک زیمنس

پیرمرد صنعت سمعک دنیا ، بازنشسته شده است. اما شاید هنوز پر سر و صدا ترین سمعک باشد. این کهنسال کم مدعا از چند سال گذشته دستخوش تغییرات انقباضب بازار برندها در دنیا قرار گرفت و نتیجه به جایی رسید که با برندهای دیگر ادغام گردید. اکنون ما دیگر برندی بنام Siemens در بازار رسمی تولید سمعک نداریم. امروز در این مقاله ، سعی داریم شما را با این اسطوره سمعک سازی دنیا، سمعک زیمنس ، آشنا کنیم.

تاریخچه سمعک زیمنس

شرکت سمعک زیمنس یک شرکت بین‌المللی با سابقه‌ی درخشان ۱۶۵ ساله‌ای از نوآوری و کیفیت است. این شرکت در زمینه‌های بسیار گسترده‌ای از قبیل اتوماسیون، انرژی، حمل‌و‌نقل، ارتباطات، روشنایی و تجهیزات پزشکی فعالیت می‌کند. سمعک زیمنس در بازارهای گوناگونی با صدها محصول مختلف حضور دارد، در عین حال این شرکت بزرگترین تولید کننده‌ی سمعک در جهان نیز هست. Siemens در حقیقت بیش از ۱۳۰ سال است که بر روی رفع مشکلات ناشی از کم‌شنوایی یا ناشنوایی تمرکز دارد و امروزه از هر چهار استفاده کننده سمعک، یک نفر از سمعک های زیمنس استفاده می‌کند.

سمعک زیمنس

سمعک زیمنس

 

تاریخچه‌ی فناوری‌های کمک‌شنوایی زیمنس

در حالی که زیمنس در صنایع مختلفی بسیار موفق ظاهر شده است، اما دستگاه‌های کمک‌شنوایی این شرکت حائز توجه ویژه هستند. این شرکت با تقریب خوبی در تمامی نوآوری‌های صنایع کمک‌شنوایی پیشتاز بوده‌است. سی سال پس از تاسیس این شرکت و تنها یک سال پس از ابداع تلفن توسط گراهام بل، ورنر زیمنس، دستگاه فونوفور (Phonophor) را اختراع کرد. این اختراع در حقیقت بهبود گیرنده‌ی تلفن به کمک یک آهنربای نعل‌اسبی بود که از آن در تقویت صدا استفاده می‌شد و استفاده از تلفن را برای افراد کم‌شنوا راحت‌تر می‌کرد.

پس از آن، بین سال‌های ۱۹۱۰ تا ۱۹۱۳، Siemens اولین دستگاه‌های مرتبط با شنوایی خود را تولید کرد. در این دستگاه‌ها از میکروفون کربنی استفاده شده بود که به کمک آن قابلیت کم و زیاد کردن صدا بسته به نیاز فراهم می‌شد. در سال ۱۹۱۴ شرکت زیمنس و هالسکی از قابلیت‌های الکتریسیته استفاده کردند و تلفن کوچکی ابداع نمودند که بلندگوی آن در گوش قرار می‌گرفت.

زیمنس اولین میکروفون و تقویت‌کننده‌ی کربنی خود برای سمعک های جیبی را در سال ۱۹۲۴ به ثبت رساند. از این تکنولوژی ۲۵ سال بعد استفاده شد، اما در سال ۱۹۴۹، زیمنس فونوفور آلفا (Alpha) را به جهان معرفی نمود. این دستگاه اولین سمعک جیبی در دنیا بود. فونوفور آلفا بسیار نازک و ظریف طراحی شده بود ، اگرچه میکروفون آن حساسیتش بیش از اندازه بود. Siemens پس از آن با بکارگیریترانزیستور‌ها، اقدام به کوچک‌ساختن سمعک‌های جیبی خود کرد و اولین شرکتی در دنیا بود که در این زمینه آغاز به فعالیت نمود.

در دهه‌های پنجاه و شصت میلادی، نوآوری‌های اساسی در ابعاد، شکل و محل قرارگیری این سمعک رخ داد. سال ۱۹۵۹ شاهد ابداع اولین سمعک پشت‌گوشی دنیا توسط Siemens بود که با نام آریکیولت ۳۲۶ (Auriculette) شناخته شد. در سال ۱۹۶۱ زیمنس نسخه‌ی دیگری از این مدل را رونمایی کرد که از میکروفونی جهت دار در جلوی دستگاه برای شنیدن بهتر استفاده می‌نمود. در سال ۱۹۶۶ نیز زیمنس اولین سمعک درون‌گوشی (In The Ear – ITE) را ابداع کرد که سیرتا ۳۳۹ (Siretta 339) نام داشت و قسمتی از آن داخل کانال شنوایی پنهان می‌شد.

در دهه‌های هشتاد و نود میلادی زیمنس فناوری‌های جدیدی را ابداع کرد و از آنها نهایت استفاده را برد. این شرکت اولین تکنولوژی حذف نویز را در سال ۱۹۸۵ پدید آورد و اولین سمعک پشت گوشی با قابلیت کنترل از راه دور خود را با نام تلوس (Telos) در سال ۱۹۸۷ معرفی نمود. اولین سری سمعک‌های قابل برنامه‌ریزی زیمنس در سال ۱۹۹۴ رونمایی شدند و در سال ۱۹۹۷ اولین سمعک تمام دیجیتال دارای چند میکروفون و قابلیت تغییر میزان حساسیت به صوت توسط این شرکت به جهان معرفی شد. زیمنس همچنین از پیشتازان عرصه‌ی تشخیص گفتار نیز محسوب می‌گردد. اولین دستگاه کمک به مبتلایان به وزوز گوش نیز توسط این شرکت در سال ۱۹۹۹ به بازار عرضه شد.

دهه‌ی اول قرن بیستم میلادی شاهد نوآوری‌های بیشتری در زمینه‌ی تکنولوژی‌های کمک شنوایی بود. همگام شدن این صنعت با رشد بسیار سریع تکنولوژی، سبب رخ‌دادن اتفاقات بسیار مثبتی گردید.  اولین سمعک بی‌سیم در سال ۲۰۰۴ به بازار عرضه شد، دستگاه قالب‌گیری سمعک به کمک اسکن دیجیتال در سال ۲۰۰۵ در دسترس متخصصین قرار گرفت و در سال ۲۰۱۱ سمعک‌های دیجیتال ضدآب در دسترس مبتلایان به کم‌شنوایی قرار داده شد.

سمعک زیمنس 2

سمعک زیمنس 2

سمعک زیمنس در حال حاضر

امروزه، زیمنس پیشتاز در تولید سمعک و تکنولوژی‌های کمک‌شنوایی محسوب می‌شود. این شرکت بازه‌ی بسیار وسیعی از انواع سمعک‌ها را تولید می‌کند که شامل مدل‌های تقریبا نامریی درون‌گوشی تا مدل‌های کلاسیک پشت‌گوشی می‌شود که هرکدام از این محصولات از تکنولوژی‌های گوناگون جهت رفع نیازهای مختلف افراد کم شنوا بهره می‌برند. تمرکز Siemens بر ارتقای کیفیت زندگی افراد از طریق شنیدن بهتر و درک بهتر قرار دارد که نتیجه‌ی آن افزایش رشد فردی و بهبود ارتباطات اجتماعی افراد مبتلا به مشکلات شنوایی خواهد بود.

تغییر و تحولات شرکت مادر

در سال ۲۰۱۶ شرکت مادر، تصمیم به تغییرات را با معرفی برند Signia به بازار علنی نمود. از این تاریخ بود که تولید رسمی سمعک زیمنس متوقف شد و محصولات فقط با برند سیگنیا در بازار عرضه شد. اطلاع رسانی دقیق در خصوص چرایی و علت این تصمیات از سوی شرکت مادر و نمایندگان ایرانیش صورت نگرفت، معهذا، سالهایی که گذشت دستخوش تغییرات فراوانی در شاکله شرکتهای بزرگ تولید کننده بود. هم آمیزی و ادغام شرکتهای متوسط بجهت هزینه های بالای تیم فروش و عدم توجیه فعالیتهای این شرکتها اتفاق افتاد و زیمنس هم از این قافله تغییر جا نماند.

اما اکنون بنظر می رسد این غول قدیمی بازار سمعک بازنشسته شده است. شایعاتی به گوش می رسد که چینی ها ی مالک زیمنس این برند را برای همیشه به انبارهای خود سپرده اند. باید دید متولیان ایرانی تا کی توان مخفی نگه داشتن اصل اتفاق را خواهند داشت لیکن سیگنیا توجه می خرد و می طلبد. با آن امید که با تلاش نمایندگان ایرانی، این برند نو ظهور، جا پای پدربزرگ کهنه سال و البته بازنشسته خود بگذارد.

 

[wpseo_map width=”400″ height=”300″ zoom=”-1″ map_style=”roadmap” scrollable=”1″ draggable=”1″ show_route=”0″ show_state=”0″]

 

 

سمعک زیمنس
  • سمعک زیمنس
5.0

خلاصه

انواع سمعک زیمنس ، قیمت سمعک زیمنس ، قیمت انواع سمعک زیمنس

درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (2 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 بازدید مجدد)

خرید،مقایسه و بررسی بهترین سمعک های دنیا در های سمعک. تلفن گویا: 22212127 رد کردن