آخرین خبرها
خانه / سمعک / سمعک نامرئی / سمعک نامریی
سمعک نامریی
سمعک نامریی

سمعک نامریی

سمعک نامریی

برای توضیح در مورد سمعک نامریی باید بگوییم که اصولا سمعکی با این قابلیت هنوز تولید نشده است! لیکن به جهت جاگیری این سمعک در کانال گوش به نام سمعک نامریی اطلاق می گردد.

سمعکهای داخل گوشی ( Inner hearing aid ) به چند بخش تقسیم میشوند :

– ITE ( سمعکهای که داخل لاله گوش قرار میگیرند)

– ITC ( سمعکهایی که بخشی در داخل لاله و بخشی در کانال گوش قرار میگیرند و از سمعکهای ITE کوچکترند)

– CIC ( سمعکهایی که کاملا داخل کانال گوش قرار میگیرند )

در واقع سمعکهای CIC  کوچکترین سایز سمعکها رو به خود اختصاص میدهند و کمترین دید را دارند و تحت عنوان سمعکهای نامریی يا سمعك توگوشي  شناخته میشوند . البته باید اینجا عنوان کنم که سمعکهای نامریی در برندهای مختلف کمی از لحاظ سایز متفاوتند و برخی از آنها دارای کمترین دید و ظاهر هستند .

سمعک نامریی
سمعک نامریی

مزایای سمعک نامریی  :

– با توجه به اینکه در داخل کانال گوش قرار میگیرند و در واقع در مسیر راه اصلی انتقال صدا قرار دارند بنابراین برای بیمارانی که سیستم درکی کاملا سالم دارند یکی از بهترین انتخابها میباشد .

– سمعکهای پشت گوشی به واسطه قرارگیری در پشت گوش کمی مزاحمت برای بیماران دارد بویژه خانمها که از مقنعه یا روسری استفاده میکنند اما سمعکهای نامریی چون داخل کانال گوش قرار میگیرد بسیار راحت برای استفاده میباشند.

– بیمارانی که دارای اختلال در گوش میانی میباشند از قبیل اتواسکلروز ، از هم گسیختگی استخوانچه ای ، چسبندگی استخوانچه ای ، تمپانواسکلروز و مشکلاتی در گوش میانی که باعث افت شنوایی میشود بیشترین بهره را از سمعکهای نامریی میبرند.

سمعک نامریی
سمعک نامریی

معایب سمعکهای نامريي:

– برای کسانیکه علاوه بر افت شنوایی ، دارای کاهش درک شنوایی میباشند مناسب نمیباشد زیرا مشکلات درکی را افزایش میدهد .

– بیمارانی که مشکلات پارگی پرده و دارای اتوره ( خروج مایع از گوش) میباشند به علت اینکه مایعات خروجی به سمعک آسیب میرساند استفاده از سمعکهای نامریی به آنها پیشنهاد نمیشود.

– به علت اینکه سمعکهای نامریی يا سمعك درون گوش بسیار کوچک میباشند برای افراد مسن که ظرافت دست آنها کم شده و قرار دادن آن در داخل گوش بسیار مشکل است توصیه نمیشود.

– نظافت این سمعکها باید بسیار مرتب و مراقبت ویژه ای از این سمعکها باید به عمل آید والا خیلی زود دچار مشکل میشوند بنابراین به کشاورزان و کسانیکه محیط کاری کثیفی دارند توصیه نمیشود .

در آخر باید این توضیح را بدهم که استفاده از سمعکهای داخل گوشی که سمعک کوچکی میباشد برای تمام افراد دارای مشکلات شنوایی کمک کننده نمیباشد و حتی بعضی افراد دارای کاهش شنوایی با استفاده از این نوع سمعکها نه تنها بهره ای نمیبرند حتی دچار مشکلات دیگری نیز خواهند شد و در اینجا باید عنوان کنم که سمعک (samak ) پروتز پزشکی میباشد و باید توسط یک ادیولوژیست تجویز شود و تشخیص اینکه چه سمعکی مناسب شما میباشد تنها وظیفه یک شنوایی شناس میباشد بنابراین جهت تجویز سمعک تنها به کلینیکهای شنوایی معتبر باید مراجعه گردد.

تماس با های سمعک:

تلفن: 22212127

تماس با کارشناس شنوایی شناس های سمعک در تلگرام

آدرس های سمعک:

سمعک نامریی
  • سمعک نامریی
5.0

خلاصه

سمعک نامریی یا سمعک نامرئی را در های سمعک بطور کامل بررسی می کنیم.

درحال ارسال
امتیاز کاربر 0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 بازدید مجدد)

۳ دیدگاه

  1. Jafar zadeh شهریور ۱۰, ۱۳۹۶
    • HiSamak.com Admin شهریور ۱۱, ۱۳۹۶
    • HiSamak.com Admin شهریور ۱۴, ۱۳۹۶