سمعک | خرید سمعک | قیمت سمعک | سمعک نامرئی | کم شنوایی | پیر گوشی | سمعک پشت گوشی | سمعک وایرلس | سمعک دیجیتال | سمعک هوشمند ||Info@hisamak.com

سمعک چیست

خانه » blog » سمعک چیست

سمعک چیست

درباره سمعک

سمعک چیست ؟ دقیقا همان‌گونه که گوش هر شخصی‌ منحصر به فرد است، کاهش شنوایی نیز درمورد هر کس شکل و نوع مخصوص به خود دارد.محدوه گسترده‌ای از سمعک‌ها با کیفیت بسیار بالا برای کمک و حل مشکل افراد با سبک‌های زندگی متفاوت فراهم امده است.شما به همراه ادیولوژیست خود قادر خواهید بود که بهترین ومناسب‌ترین تنظیم ممکن را برای سمعک‌تان بیابیدو درباره ی انواع آن، روشها و فاکتور‌های مهمی ‌که به هنگام گرفتن سمعک مورد ملاحظه قرار می‌گیرند می توانید بیشتر مطالعه نمایید.

رنگ سمعک ها

سمعک حتما نباید به رنگ بژ باشد! سمعک ها به رنگ‌های متفاوتی بر اساس رنگ پوست و موی افراد موجود می‌باشند. سـمعک مانند دیگر وســایل می‌تواند تاثـیر مثبتی بر ارائه شـخصیت شما داشته باشد.چه رنگـی با شـخصـیت شما جور است؟ رنگ‌های متفاوت را امتحان کنید و آن را بیابید …

سمعک چیست

سمعک چیست

انتخاب سمعک

پیش از انتخاب سمعک عوامل زیادی باید مورد توجه قرار گیرند. بیشتر این عوامل به مشخصات خاص کاهش شنوایی شما بستگی دارد ، در حالیکه مابقی فاکتورها شخصی هستند. مهمترین عملکرد هر سمعکی، جبران کاهش شنوایی در موقعیت هایی است که شما نیاز به شنوایی بهتری دارید. برخی اشخاص تمایل دارند که سمعکشان در حد امکان مطابق با آخرین تکنولوژی و دارای ظاهری شیک و زیبا باشد ، در حالی‌که سایرین علاقمند هستند که سمعکشان استفاده ای آسان داشته و نگهداری از آن نیز ساده باشد. به هرحال ،‌ ادیولوژیست شما قادر خواهد بود تا به منظور کمک و راهنمایی در انتخاب یک سمعک مناسب ، پیشنهادات و توصیه هایی به شما ارائه نماید.

 

 سه فاکتور فیزیکی

-درجه کاهش شنوایی

ادیولوژیست درجه و نوع کاهش شنوایی شما را اندازه گیری و تعیین می‌نماید . به عنوان مثال اگر شما دارای کاهش شنوایی شدید باشید، یک سمعک پشت گوشی ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد، زیرا این سمعک می‌تواند تقویت بیشتری فراهم آورد.

-اناتومی و ساختارگوش

فضای داخل گوش هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. گوش بیشتر افراد برای سمعک داخل گوشی به اندازه کافی بزرگ و مناسب است، اما ممکن است برای جایگیری انواع کوچکتر که در عمق کانال قرار می‌گیرند،کانال به قدر کافی بزرگ نباشد.

-ایا به دو سمعک نیاز دارید؟

معمولاً شنوایی با دو گوش بهتر از یک گوش است، بنابراین ، اگر شما دارای کاهش شنوایی در هر دو گوش خود هستید، باید از سمعک به صورت دو گوشی استفاده کنید. نه به این دلیل که در این‌حالت صداها را دو برابر بلند تر می‌شنوید، بلکه علت آنست که با الگوگیری از روند شنوایی طبیعی، دو سمعک برای فهم  منشا و محل صوت به شماکمک می‌نماید. بعلاوه استفاده از دو سمعک درک گفتار را در محیط‌های پر سر و صدا  بهبود می‌بخشد.  همیشه کیفیت صوت و راحتی استفاده از دو سمعک در مقایسه با یک سمعک بسیار بهتر میباشد.

پنج فاکتور شخصی

در هنگام انتخاب یک سمعک ،نیاز‌های فردی خود را از یاد نبرید.

-نیازهای ارتباطی 

در مورد موقعیت‌هایی که نیاز به بهتر شدن شنوایی‌تان دارید، فکر کنید؟! چه زمان و یا درچه مکانی نیاز به کمک بیشتری دارید؟ احتیاجات شما در محل کار و منزل و همچنین فعالیت‌های دلخواه شما در اوقات فراغت شامل چه مواردی است- در صورتی‌که، این نیاز ها و احتیاجات خود را به وضوح مشخص و تعیین نمایید،‌ ادیولوژیست شما قادر خواهد بود تا سمعکی که نیازهایتان را بطور کامل برآورده می‌سازد برای شما انتخاب نماید.

-کار کردن با سمعک

سمعکهای کوچکتر دارای کنترل‌ها و باتری‌های کوچکتری می‌باشند. بنابراین اگر چشمان شما به اندازه کافی دقیق و تیزبین نیستند و یا انگشتان شما نمی‌توانند این کنترل‌های کوچک را تنظیم نمایند، باید سمعک  بزرگتری انتخاب کنید تا راحت‌تر بتوانید از آن استفاده نمایید.

-نمای ظاهری سمعک

سمعک‌های کنونی در محدوده وسیعی از نظر اندازه و رنگ موجود هستند و با سلیقه های گوناگون افراد مطابقت دارند. شما می‌توانید سمعک مدل داخل کانال و یا یک مدل پشت گوشی را انتخاب نماییدکه رنگ آن کاملا‌ با رنگ پوست یا موی شما تناسب داشته باشد. بیشتر کودکان ترجیح می‌دهند از سمعکهای پشت گوشی با رنگهای روشـن و شـاد اســتفاده کنند. در هر صــورت، ادیولوژیسـت می‌تواند در انتخاب و یافتن مدل سمعکی که با خواسته شما مطابقت دارد شما را یاری دهد.

-قیمت

شنوایی بهتر به معنای کیفیت بهتر زندگیست،‌ بنابراین‌ به تهیه سمعک باید به عنوان یک سرمایه‌گذاری برای خود و سلامت خود نگریست. میزان بودجه شما مهم نیست، بلکه شما باید بتوانید سمعکی بیابید که نیاز‌های شخصیتان را بر‌آورده نماید. سمعک‌ها در محدوده قیمتی متفاوتی عرضه می‌گردند و برنامه‌های بیمه درمانی، سیاست‌های متفاوتی را برای کمک به افراد ارائه می‌نمایند.  برخی بیمه ها، قسمتی از هزینه آزمایشات تشخیصی را پوشش می‌دهند اما عموماً تنها تعداد اندکی از برنامه‌های بیمه تمامی‌هزینه سمعک‌ها را متقبل می‌شوند. بنابراین به خاطر داشته باشید که پیش از تصمیم‌گیری نهایی، تمامی‌جوانب کار را به همراه ادیولوژیست خود مد نظر قرار داده و راجع به آنها گفتگو نمائید.

-کیفیت صوت

امروزه  تکنولوژی در همه جا سایه انداخته است و به حل مشکلات افراد کمک می‌نماید. لذا اندازه و عملکرد سمعک‌ها نیز متعاقب پیشرفت تکنولوژی بهبود یافته است.برخی از پیشرفته ترین سمعک‌های کنونی سمعک های دیجیتال هستند این سمعک‌ها بوسیله یک ریز تراشه کامپیوتری پرقدرت کار می‌کنند و در این‌حالت بهترین کیفیتصوتی ممکن را فراهم می‌آورند.

5.0
درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (1 رای)

خرید،مقایسه و بررسی بهترین سمعک های دنیا در های سمعک. تلفن گویا: 22212127 رد کردن