سمعک | خرید سمعک | قیمت سمعک | سمعک نامرئی | کم شنوایی | پیر گوشی | سمعک پشت گوشی | سمعک وایرلس | سمعک دیجیتال | سمعک هوشمند ||Info@hisamak.com

درباره ما

خانه » درباره ما
درباره ما

عنوان سایت:های سمعک

موضوع فعالیت: معرفی و اطلاع رسانی روشهای اندازه گیری و بهبود شنوایی و فروش انواع سمعک

صاحب امتیاز: وحید بخشی

تلفن: 22212127

تلگرام: 09102004566

کانال تلگرام: https://t.me/HiSamak

تیم فنی هایسمعک را  کارشناس ارشد مدیریت توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران و کارشناس شنوایی شناسی دانشگاه شهید بهشتی، تشکیل داده اند. مسوولین فنی کلینیک هایسمعک عضو سازمان نظام پزشکی کشور و انجمن شنوایی شناسان ایران می باشند. سه نفر بازاریاب و یک نفر مدیر بازاریابی، مرتبا با شرکتهای وارد کننده سمعک در تماس هستند تا بهترین وسایل کمک شنیداری را برای شما گرد آوری نمایند. و نهایت یک نفر مدیر داخلی و یک مدیر کل، کیفیت خدمات هایسمعک را برای حصول بهترین نتیجه، تحت نظارت دارند.

سمعک مناسب نیاز شما

 سمعک به خودی خود نمی تواند به بهتر شنیدن شما کمک کند. این وسیله محبوب شبیه به یک لب تاپی است که شما از بازار تهیه می کنید. سخت افزارهای این لب تاپ شامل رم و سی پی یو و کارت گرافیک، بر حسب نیاز شما انتخاب می شوند. مثلا لبتاب کسی که کار طراحی انجام می دهد با فردی که استفاده اینترنت دارد، متفاوت است. این موضوع در مورد سمعک هم مصداق دارد. ما ابتدا با توجه به نوار گوش شما،وضعیت شنوایی را بررسی نموده، از بین انواع سمعک،یکی را که دارای بیشترین قابلیت است، انتخاب می کنیم. سپس در طی 3 جلسه مهم، نرم افزار این سمعک را برای شما تنطیم می کنیم. بطور مثال به سمعک می گوییم که با توجه به وضعیت شنوایی، چه وقتی و چه صدایی را تقویت و بلند کند و چه زمانی، صدایی را تضعیف یا حذف نماید. این تنظیمات مانند اثر انگشت از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. برای همین است که ما فارغ از نوع و برند سمعک، توصیه می کنیم سمعک خود را از “هایسمعک” تهیه نمایید تا دقیقا منطبق با نیازهای شما،بهترین گزینه را خرید نمایید.

برخی از مشکلات سمعک نامناسب

 • سوت می کشد
 • صدا قطع و  وصل می شود
 • برخی صداها خیلی بلند است
 • در محیط شلوغ فهمیدن کلمات سخت می شود
 • کیفیت صدا طبیعی نیست
 • صدای تلفن را بد می شنوم
 • صدای تلویزیون را بد می شنوم
 • ظاهرش زشت و بزرگ است
 • کانال گوشم را اذیت می کند
 • آنقدری که پول دادم، صدا خوب نیست

برخی مزایای سمعک های سمعک

 • براحتی تلفن صحبت کنید
 • دیگر بابت سمعک خجالت نمی کشید
 • خیلی آسان از آن استفاده کنید
 • در محیط شلوغ براحتی گفتگو کنید
 • سه بعدی بشنوید
 • با موبایلتان صدای سمعک را کم و زیاد کنید
 • صدای موبایل را در سمعکتان بشنوید
 • پیام کوتاه را در سمعکتان بشنوید
 • تا یکماه بدون کسر وجه عودت کنید
 • فاکتور و گارانتی رسمی دریافت کنید
مشورت با شنوایی شناس
بیمه سمعک

از آنجایی که سمعک یک وسیله توانبخشی محسوب می گردد، شرکتهای بیمه گزار حمایتهای متنوعی برای خرید این وسیله سودمند از هایسمعک در نظر گرفته اند.  فقط کافی است مدارک لازم را محیا کنید. بدیهی است حمایت شرکتهای مختلف بیمه از شما متفاوت است بنابراین قبل از مراجعه به هایسمعک،از شرکت بیمه خود درباره میزان حمایت آن شرکت و مدارک درخواستی سوال کنید. فروش و تجویز سمعک وظیفه و در حیطه تخصص شنوایی شناس است و پیشنهاد می شود اقدام به خرید را نزد شنوایی شناس معتمد خود انجام دهید.

هشدار!

هموطن گرامی، شرکتهای بیمه فقط به فاکتورهای رسمی ترتیب اثر می دهند. فاکتورهای فرعی صادره که از طرف فروشگاههای متفرقه صادر می گردد،از مرثه اعتبار ساقط بوده و شرکت بیمه هیچ پرداختی به شما نخواهد داشت. احتیاط کنید، در قانون سلامت اداری و اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم ، خرید و فروش کد اقتصادی و فاکتور فروش به نام دیگران که توسط برخی فروشگاههای تجهیزات پزشکی صادر می گردد، جرم محسوب ‌می شود.

مشورت با شنوایی شناس

— انواع سمعک از لحاظ تکنولوژی —

1- سمعک آنالوگ

کلیه صداها را مثل هم تقویت می کنند مثلا صدای بوق ماشین را 40 درصد افزایش می دهند و صدای خنده کودک را هم! خب بدیهی است نمی توان خیلی روی این سمعکها حساب کرد. سوت می کشند،صدا کیفیت ندارد و… پدربزرگها و مادر بزرگها را گاها در حال کشمکش با این سمعکها می یابیم. تنها راه حل تعویض این سمعکها با سمعکهای دیجیتال یا هوشمند است.

2- سمعک قابل برنامه ریزی (Programable)

از آنالوگ به برنامه ریزی، جهش بود مهار نشدنی. از این به بعد شاهد اکتشافاتی خاص در تولید پردازنده هایی بود که کیفیت صوت تقویت شده را روز به روز ارتقا دادند. این سمعکها هم دیگر جایی در بازار ندارند و همراه با سمعکهای آنالوگ در کشوی میزهای قدیمی خاک می خورند.

3- سمعک دیجیتال

واقع بین که باشیم، می گوییم بیشترین تعداد سمعک در حال استفاده در ایران را این خانواده می نامیم. اینها با کابل یا بدون آن به کامپیوتر وصل می شوند. شنوایی شناس، نوار گوش را جلوی خود می گذارد و با معلوماتی که دارد، سمعک دیجیتال را برنامه ریزی می کند. تا اینجا خوب است اما خوب هم است بدانیم که این تمام تنطیمات است. انتظار بیشتری از این سمعکها نیست. شما را هیجان زده نمی کند. این جملات ناامید کننده را وقتی می خوانید که سمهکهای هوشمند می تازند.

4- سمعک هوشمند

این حیوان خانگی تربیت شونده! بلی! او یاد می گیرد. می شنود و یاد می گیرد و دوباره می شنود؛اینبار بهتر. هوش مصنوعی این خانواده از سمعکهای هوشمند، بیشترین شبیه سازی از خلقت آفریدگار است. از صدای قطرات باران بر سطح کوچه های خاکی تا خش خش برگهای پاییزی، عبور آب باریکه ای در جوب کوچه باغ قدیمی تا صدای دلنشین نوه ی دختری. انتخاب با شما. تقویت با او.

مشورت با شنوایی شناس

— انواع سمعک از لحاظ شکل —

1- سمعک پشت گوشی

سمعک پشت گوشی که به BTE هم معروف هستند، شکل آغازین خود را حفظ کرده اند. اندکی ظرافت با کمی طراحی خلاقانه، اما شاید در قیاس همانی باشد که سالهای دور!

1-1- سمعک پشت گوشی با تیوب و قالب

یک منحنی زیبا پشت لاله گوش می نشیند و صدا توسط یک تیوب (مثل شلنگ سرم) صدای تقویت شده در سمعکها را به داخل کانال گوش منتقل می کند. این شلنگ توسط قالبی که قبلا برای گوش فرد تهیه شده است، فیکس می گردد. 

2-1- سمعک پشت گوشی بدون قالب

نسل جدیدی از سمعکهای پشت گوشی می باشند که به سمعکهای RIC یا RIE معروف می باشند. در این خانواده یک قطعه کوچک پشت لاله گوش قرار می گیرد و اطلاعات تقویت شده صوتی از طریق یک سیم باریک به داخل کانال گوش هدایت می شود. این اطلاعات منتقل شده در کانال گوش توسط رسیور موجود به صوت تقویت شده تبدیل می گردد. این نسل از سمعکها سه سالی است که روانه بازار شده اند و بزودی توانسته اند سهم مهمی از مارکت را به خود اختصاص دهند.

2- سمعک داخل گوشی

اگر کل ساختمان سمعکها در پیچیدگیهای لاله گوش قرار گیرند به آنها داخل گوشی می گویند. شاید این شکل نتوانسته جایگاه جدی در بین خریداران دست و پا کند.

3- سمعک نامرئی

لقب پر سر و صداترین شکل سمعکها را می توان به سمعکهای CIC یا کاملا در کانال یا اصطلاحا سمعک نامرئی ، اعطا نمود. کلمه نامرئی شاید اما بسیاری را فریب داد. بسیاری از آنهایی که کم شنوایی را عیب و استفاده از سمعک را نوعی معلولیت تلقی می کردند. با شروع تبلیغات سمع نامرئی ، سیلی روانه خرید این مدل شد، لیکن وقتی با واقعیت مواجه شدند،مجددا سمعکهای پشت گوشی بعنوان گزینه جدی مطرح شد. 

سمعک نامرئی به خانواده ای از سمعکها تلقی می شوند که کل ساختمان آنها در کانل گوش قرار می گیرد. بخش عمده در کانال گوش و بخش کوچکی درفضای پیچیدگیهای لاله گوش، مشهود است. همینجا می توانیم سمعک نامرئی را تکذیب کنیم و بجز موارد خاص (تا تاریخ پاییز 1396) اعلام کنیم هیچ سمعکی بطور کامل قابل اختفا نمی باشد. هایسمعک ضمن رد مخفی نموده سمعکها، اعلام میدارد، کاهش شنایی همانند کاهش بینایی می باشد. همانگونه که از عینک براحتی و حتی برای زیبایی استفاده می کنیم، سمعکها وسایلی زیبا برای استفاده و سبک زندگی می باشند. 

چگونه سمعک سفارش دهیم؟

سفارش سمعک در مجموعه های سمعک بسیار آسان است. از فروشگاه های سمعک یکی از مدلهای سمعک را انتخاب نمایید (نیاز به راهنمایی دارید؟) . بعد از انتخاب سمعک، کارشناس فروش ما با شما تماس میگیرد و حدودا 2 ساعت بعد، سمعک در محل شما تحویل می شود.

سمعک هوشمند چیست؟

سمعک هوشمند به سمعکی گفته می شود که دارای هوش مصنوعی برای تشخیص نوع صدای ورودی و میزان تقویت لازم، با توجه به تنظیمات شنوایی شناس باشد. شنوایی سنج با تنظیم سمعک با توجه به نوار گوش فرد، به سمعک هوشمند می گوید که در شرایط متنوع، چه تقویتهایی را روی صوت، اعمال نماید.

بهترین سمعک کدام است؟

بهترین سمعک را شنوایی شناس خوب تعیین می کند. واقعیت اینست که تشخیص بهترین سمعک برای افراد غیر حرفه ای تقریبا غیر ممکن است. زیرا تجویز بهترین سمعک فقط با تسلط روی فیزیولوژی شنوایی و کارکرد الکتریکی انواع سمعک و البته تجربه طولانی تنظیم انواع سمعک، میسر می باشد.

شنوایی شناس ماهر با توجه به شکل شنوایی شما(آودیوگرم) و نیازهای شما و البته بودجه مد نظر شما، اقدام به معرفی بهترین سمعک می نماید. قاعدتا بهترین سمعک برای فردی که بودجه 20 میلیونی در نظر دارد با فردی که میخواهد از بیمه برای خرید سمعک، استفاده کند، بسیار متفاوت است.

قیمت سمعک پشت گوشی چقدر است؟

سمعک پشت گوشی مانند بسیاری دیگر از سمعکها انواع مختلفی دارد. واقعیت اینست که شکل سمعک (یعنی پشت گوشی بودن آن) تاثیری در قیمت سمعک ندارد. بلکه تکنولوژی بکار رفته در سمعک، تعیین کننده قیمت آن است. بنابراین بهتر است نوار گوش خودر را برای ما ارسال نمایید تا قیمت بهترین سمعک را برای شما ارسال کنیم. ارسال نوار گوش ( آودیوگرم)

سمعک چه کمکی به افراد کمک شنوا انجام می دهد؟

سمعک با افزایش شدت صدا در فرکانسهای مختلف، بلندی صدا برای فرد استفاده کننده از سمعک را مانند افراد طبیعی می کند.

سمعک|خرید سمعک|بهترین سمعک
 • به هایسمعک امتیاز بدهید.
5.0

تنها سایت دارای نماد اعتماد 2 ستاره در علوم شنوایی از وزارت صنعت ، معدن و تجارت

اگر این سایت نظر شما را جلب کرد، برای حمایت از ما روی ستاره های زیر کلیک نمایید تا از ما حمایت کنید.

درحال ارسال
امتیاز کاربر 4.88 (113 رای)
امتیاز نظرات 5 (7 بازدید مجدد)

خرید،مقایسه و بررسی بهترین سمعک های دنیا در های سمعک. تلفن گویا: 22212127 رد کردن