سمعک،قیمت سمعک،بهترین سمعک،خرید سمعک: 22212127 - 28425011|Info@hisamak.com

معرفی شرکت ویدکس

معرفی شرکت ویدکس

معرفی شرکت ویدکس:

کمپانی سمعک ویدکس در سال ۱۹۵۶ میلادی به کوشش آقایان توفلم و وسترمن در کشور دانمارک تاسیس شد و اکنون در بیش از ۱۵۰کشور جهان به عنوان یکی از معروف ترین مارک های سمعک دارای نمایندگی های فعال جهت توزیع محصولات و خدمات پس از فروش می باشد .معرفی شرکت ویدکس

شرکت ویدکس از ابتدای آغاز فعالیت خود در سال ۱۹۵۶، شرکتی بوده‌ که به صورت خانوادگی اداره می‌شده است. امروزه این شرکت یکی از پیشتازان عرصه‌ی تولید سمعک‌های دیجیتال با سهم ۱۰ درصدی از بازار این محصولات است که از این نظر در مقام ششم بین تولیدکنندگان سمعک قرار دارد. ویدکس در ۱۰۰ کشور دنیا نیز نمایندگی دارد و در ساختمان مرکزی این شرکت در Lynge  دانمارک ۳۴۰۰ کارمند مشغول به کار هستند. نزدیک به ۹۷ درصد محصولات ویدکس نیز از همین مرکز صادر می‌شوند. ویدکس همچنین کارخانه‌ای در بلژیک دارد.

تمرکز Widex بر روی نوآوری، نیازهای متغیر افراد از لوازم کمک‌شنوایی و همچنین مداخله‌ی زودهنگام در تشخیص و درمان مشکلات شنوایی به خصوص در نوجوانان و خردسالان قرار دارد. در ادامه مروری بر تاریخچه‌ی ویدکس، محصولات این شرکت و نحوه‌ی تاثیرگذاری آن بر صنعت محصولات کمک‌شنوایی خواهیم داشت.

معرفی شرکت ویدکس2

شرکت ویدکس۱

تاریخچه‌ی ویدکس معرفی شرکت ویدکس

این شرکت یک شرکت دانمارکی الاصل است که توسط دو دوست با نام‌هایChristian Topholm و Eric Westermann در سال ۱۹۵۶ بنا گذاشته شد. در همان سال نیز بنیان‌گذاران این شرکت اولین مشتری خود را داشتند و شرکت خود را به یک کارخانه‌ی نساجی قدیمی در Brede انتقال دادند. در دهه‌ی پنجاه میلادی دانمارک کشوری با اقتصاد مبتنی بر کشاورزی محسوب می‌شد که محصولات صادراتی آن نیز غالبا محصولات کشاورزی بود. معرفی شرکت ویدکس.

با این حال Topholm و Westermann از نوآوری‌ها و زمینه‌هایی که تکنولوژی در مقابل آنها ایجاد می‌کرد، استقبال کردند. اولین سمعک آن‌ها ، سمعک جیبی Widex 561 نام داشت و در همان سال ۱۹۵۶ طراحی و ساخته شد (زمانی که Topholm توانست تله کویل کوچکی طراحی کند که بتوان درون یک جعبه جا شود).  در طی ده سال بعد نیز این دو نفر، دو سیستم جدید ابداع کردند که Minaretta و Sight ‘n’ Sound نام داشتند. این سمعک‌ها به انتهای دسته‌های عینک متصل می‌شدند تا حالت مخفی‌تری داشته باشند.

ادامه معرفی شرکت ویدکس …

در تاریخ دهم ژوئن سال ۱۹۶۶ ویدکس به دفتر مرکزی جدیدش در Verlose منتقل شد. در آن زمان، این شرکت دهمین شرکت بزرگ تولید‌کننده‌ی سمعک در بازار بود و به سرعت نیز رشد می‌کرد. در سال ۱۹۶۸ ویدکس مجددا با گسترش کسب و کار خود، دو کارخانه‌ی جدید در Helsinge در دانمارک و Verviers در بلژیک افتتاح نمود.

در اوایل دهه‌ی هفتاد میلادی، در همان حال که Widex در حال رشد و توسعه شرکت بود، تعداد اعضای خانواده‌ی Topholm و Westermann نیز که در هیئت مدیره قرار می‌گرفتند نیز افزایش می‌یافت تا این شرکت از همان ابتدا خودش را به عنوان یک شرکت خانوادگی جا بیاندازد. در سال ۱۹۷۲ Jon Topholm توپهولم (پسر Christian Topholm ) مدرک خود را در زمینه‌ی مهندسی برق دریافت کرد و به تیم اداره‌کننده‌ی ویدکس پیوست.  در سال ۱۹۷۵ نیز Tom Westermann (نوه‌ی Erik Westermann) به واحد فروش شرکت ملحق شد و پس از او فرزندان Erik نیز با نام‌های Soren و Anders به بخش مالی، فناوری اطلاعات و دیگر بخشهای ویدکس اضافه شدند.

سمعک ویدکس 9

سمعک ویدکس ۸

ویدکس سمعک‌های سری ای (A-Series) خود را در سال ۱۹۷۲ معرفی کرد. این سمعک‌ها اولین مدل سمعک‌ها در دنیا بودند که به صورت پیوسته تن، بلندی و خروجی صدا را بسته به ورودی تغییر می‌دادند. در اواخر دهه‌ی هفتاد نیز تیم تحقیق و توسعه‌ی این شرکت رشد چشمگیری نمود و به تامین خواسته‌های شرکت در زمینه‌های نوآوری و همکاری با نهاد‌های مرتبط ادامه‌ داد. ویدکس به کمک تیم تحقیق و توسعه‌ی قدرتمند خود، در همان سال‌ها موفق به ارائه‌ی اولین سمعک داخل‌گوشی شد که Audilens نام داشت و کیفیتی مشابه سمعک‌های پشت‌گوشی آن زمان ارائه می‌داد. در سال ۱۹۸۵ با مرگ کریستین توپهولم در سانحه‌ی رانندگی، فرزندش Jon  به جای او بر صندلی ریاست نشست.

انواع سمعک ویدکس

کمپانی سمعک ویدکس با بیش از نیم قرن تجربه از پیشگامان جهانی در زمینه طراحی و تولید جدیدترین سمعک های دیجیتال بوده است و امروزه نیز با بهره گیری از تکنولوژی مدرن و فناوری های روز دنیا گامی جدید در عرصه تولید سمعکهای هوشمند برداشته است و با ارائه محصولات جدید از جمله سمعک های وایرلس همواره به عنوان یکی از مطرح ترین برندهای سمعک حضور داشته است .

گارانتی سمعک ویدکس

نمایندگی کمپانی سمعک ویدکس در ایران از سال ۱۳۷۸ فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است و با داشتن ۲۰۰ نمایندگی معتبر در سراسر ایران و ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی بی قید و شرط بین المللی توانسته است گامی هر چند کوچک در راستای ارائه خدمات به مددجویان عزیز بردارد . سمعک های widex با ارائه گارانتی بین المللی به مدت دو سال وهم چنین ده سال خدمات پس از فروش رضایت کامل استفاده کنندگان سمعک را فراهم می سازد .

سمعک ویدکس

سمعک ویدکس

صعود ویدکس

اگرچه ویدکس کم و بیش همواره شرکت موفقی در زمینه‌ی کاری خود محسوب می‌شد، در اواخر دهه‌ی هشتاد و در طی دهه‌ی نود میلادی این شرکت دوره‌ی رشد بسیار قابل توجهی را به عنوان یک شرکت نوآور  و یک برند تجربه کرد. به عنوان مثال در سال ۱۹۸۸ ویدکس اولین سمعک برنامه‌پذیر به صورت بی‌سیم خود را با نام Quattro Q8 به بازار عرضه کرد که توسط ریموت کنترل دور قابل برنامه ریزی بود.

پس از آن در سال ۱۹۹۰ این شرکت تکنولوژی انحصاری طراحی قالب‌های شخصی سازی شده سمعک به کمک لیزر و مدلسازی کامپیوتری را به نام خود ثبت کرد. این تکنولوژی، CAMISHA نام داشت که مخففی از عبارت “طراحی قالب سمعک به صورت سفارشی به کمک کامپیوتر” (Computer-aided manufacturing of individual shells for hearing aids) بود که نوآوری بسیار مهمی محسوب می‌شد و نحوه‌ی ساخت قالب‌های سمعک را برای همیشه در صنعت تولید سمعک.. تغییر داد. در سال ۱۹۹۵ نیز این شرکت نام خود را با طراحی اولین سمعک داخل گوشی تمام دیجیتال،  بر سر زبان‌ها انداخت. این سمعک کوچک Senso CX  نام داشت و انقلابی را در صنعت تولید سمعک آغاز کرد.

ویدکس دومین سمعک از سری Senso خود را در سال ۱۹۹۷ عرضه کرد که آن هم یک سمعک کاملا داخل کانال ( سمعک CIC )  بود و دو مدل از آن نیز در همان سال با نام‌های C9 و C18 عرضه شدند. در سال ۱۹۹۸ ویدکس موفق به دریافت جایزه‌ی ارزشمند انجمن طراحان صنعتی آمریکا (IDEA) برای طراحی سمعک Senso CIC گردید . در همان سال نیز این شرکت Senso P38 را عرضه نمود که اولین سمعک دیجیتال توان بالا (High Power) در دنیا بود. معرفی شرکت ویدکس

و اکنون سمعک ویدکس: معرفی شرکت ویدکس

ابتدای قرن بیستم نیز برای Widex سرشار از نوآوری بود که دستگاه‌های قابل توجه زیر نمونه‌هایی از این نوآوری‌ها هستند:

 • ۲۰۰۱: سری براوو (Bravo) که با قیمت‌های مناسب برای تمامی افراد عرضه می‌شدند.
 • ۲۰۰۲: سنسو دیوا (Diva) که سمعکی کاملا اتوماتیک بود و خود را با محیط اطراف تطبیق می‌داد.
 • ۲۰۰۴: سنسو ویتا (Vita) که سمعکی شخصی‌سازی شونده و راحت و ساده بود.
 • ۲۰۰۴: ویدکس ایلان (Elan) که با استفاده از e-Tip به سرعت قابل استفاده می‌شد.
 • ۲۰۰۶: اینتئو (Inteo) که اولین سمعک طراحی شده با قابلیت‌های پردازش سیگنال و قابلیت‌های گوناگون شخصی‌سازی بود.
 • ۲۰۰۸: پشن (Passion) کوچکترین سمعک گیرنده‌ی درون کانال (Receiver In the Canal – RIC) و تنها ۲۱ میلیمتر قطر داشت.
 • ۲۰۰۸: نانوکر (NanoCare) سیستمی انحصاری ضد واکس گوش بود که عمر و کارایی سمعک‌ها را بطور قابل توجهی افزایش می بخشید
 • ۲۰۰۸: مایند۴۴۰ (Mind440) که اولین سمعک طراحی شده با قابلیت پخش اصوات آرامش‌بخش بود و جهت درمان وزوز گوش به‌کار می‌رفت.
 • ۲۰۰۹: DEX سیستم کمک شنوایی با لوازم جانبی بی سیم جهت اتصال سمعک به تلویزیون، گوشی موبایل و کنترل از راه دور
 • ۲۰۰۹: ویدکس‌لینک (WidexLink) تکنولوژی بی‌سیم برای ارتباط بین محصولات ویدکس
 • ۲۰۱۰: بیبی۴۴۰ (Baby440) سمعکی اختصاصی بود که برای اولین بار در دنیا مخصوص کودکان طراحی شد.
 • ۲۰۱۱: سوپر (SUPER) که اولین سمعک گیرنده درون کانال (RIC) با توان بسیار بالا بود
 • ۲۰۱۲: ZEN2GO که سمعکی برای رفع مشکلات مبتلایان به وزوز گوش است و توانایی پخش اصوات آرامش‌بخش را دارد.
 • ۲۰۱۲: آی‌آی‌سی (IIC) که سمعکی بسیار کوچک و تقریبا نامریی است.
سمعک ویدکس

معرفی شرکت ویدکس

ویدکس در حال حاضر معرفی شرکت ویدکس

امروزه ویدکس همچنان توسط خانواده‌های Westermann و Topholm مدیریت می‌شود. این شرکت همچنان در حال رشد و پیشرفت است و بازه‌ای از محصولات و تکنولوژی‌ها را ارائه کرده‌است که آن را به شرکتی شناخته شده و موفق بدل می‌کند.

 

تکنولوژی‌ها و سمعک های ویدکس

مصرف‌کنندگان سمعک امروزه طیف گسترده‌ای از محصولات ویدکس را می‌توانند برای استفاده‌ی خود انتخاب کنند که هرکدام از این محصولات رنگ‌ها، سایز‌ها و تکنولوژی‌ها گوناگونی دارند. از جمله‌ی معروف‌ترین این مدل ها می‌توان مدل‌های دریم (DREAM)، کلیر (CLEAR) و پشن (Passion) را نام برد. همچنین دستگاه‌هایی جهت تسکین وزوز گوش توسط ویدکس عرضه می‌شود و سری مخصوص کودکان نیز توسط این شرکت طراحی شده است تا انواع گوناگون محصولات آن را کامل کند.

محصولات ویدکس از نظر ساخت و طراحی زیبا هستند که این موضوع را باید به حساب سنت طراحی دانمارکی‌ها، یعنی توسعه‌ی تکنولوژی با توجه به جزییات گذاشت. علاوه بر این، ویدکس با متخصصان شنوایی همکاری نزدیکی دارد و سرمایه‌گذاری چشمگیری در زمینه‌ی تحقیق و توسعه انجام می‌دهد تا بتواند به سنت نوآوری و پیشتازی خود در صنعت لوازم کمک‌شنوایی ادامه دهد.

 

چه چیزی سبب تمایز آن‌ها می‌شود؟

تعهد ویدکس به پایداری و توسعه‌ی خود، این شرکت را از رقبایش متمایز می‌سازد. به عنوان مثال این شرکت غالب تحقیقات و توسعه و تولید خود را در دانمارک به جای کشورهای دیگر انجام می‌دهد. ساختمان مرکزی این شرکت نیز با طراحی منحصربه‌فرد خود و با تکیه به انرژی‌های تجدید‌پذیر زمینه را برای فعالیت کارمندان ویدکس فراهم می‌آورد. این ساختمان از هزاران سلول خورشیدی و توربین بادی برای تامین انرژی خود بهره می‌برد. در نهایت نیز به کمک یک سیستم مانیتورینگ مرکزی، ساختمان مرکزی Widex با خودکارسازی کامپیوتر‌ها و دستگاه‌ها و نورپردازی، در هنگام ترک کارکنان اقدام به کاهش مصرف انرژی می‌کند. معرفی شرکت ویدکس

 

برگرفته از سایت اورال:www.aural.ir

[button color=”red” size=”small” link=”http://www.aural.ir” icon=”” target=”false”]ورود به سایت اورال[/button]

توسط | ۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۱۵:۵۴:۱۲ +۰۰:۰۰ آذر ۲۴م, ۱۳۹۵|دسته‌ها: سمعک ویدکس|برچسب‌ها: , , , , , , , , |دیدگاه‌ها برای معرفی شرکت ویدکس بسته هستند

درباره نویسنده:

پس از خرید حتما با شماره 22212127 تماس بگیرید. رد کردن