سمعک،قیمت سمعک،بهترین سمعک،خرید سمعک: 22212127 - 09102004566|Info@hisamak.com

راهنمايی متقاضیان انجام کاشت حلزونی شنوائی

خانه » blog » راهنمايی متقاضیان انجام کاشت حلزونی شنوائی

راهنمايی متقاضیان انجام کاشت حلزونی شنوائی

راهنمايی متقاضیان انجام کاشت حلزونی شنوائی

مراجعین انجام کاشت حلزونی شنوائی که شرایط زیر را دارا باشند می توانند برای استفاده از امکانات حمایتی دولت برای انجام کاشت حلزونی شنوائی تقاضای خود را به مرکز ارائه نمایند:

 1.  سن زیر 3سال
 2. ناشنوائی و یا کاهش عمیق شنوائی ( بیشتراز 80 دسی بل کاهش شنوائی)دو طرفه که با آزمایش ABR به اثبات رسیده باشد.
 3. آسیب حلزونی گوش داخلی که با آزمایش OAE تایید شده باشد.
 4. سلامت جسمی و عقلی در حدی که بتوانند جراحی را تحمل کرده اند و درکلاسهای توانبخشی استفاده نمایند.( به تشخیص کمیته ارزیابی اولیه در مرکز )
 5. پشتیبانی مناسب و سلامت خانواده که بتوانند وقت و هزینه و امکانات کافی برای درمان ،توانبخشی و تامین آینده کودک را تضمین کنند (به تشخیص کمیته ارزیابی اولیه در مرکز)
 6. استفاده از سمعک به مجرد تشخیص ناشنوائی و شرکت در کلاسهای توانبخشی محل سکونت به نحوی که در زمان مراجعه- با توجه به سن-کمیته ارزیابی مرکزبتوانند آموزش پذیر بودن کودک را احراز نمایند.
کاشت حلزون شنوایی

کاشت حلزون شنوایی

توضیحات لازم در مورد انجام کاشت حلزونی شنوائی

توجه فرمائید درصورتی که کودک : با شرکت درکلاسها و با حمایت خانواده بتواند افعال ساده مانند برو ، بیا ، بنشین ، را درك كند با لب خوانی اندامهای بدن خود مثل ابرو ، دست و پا را نشان بدهد ، با لب خوانی کارتهای میوه ها ، حیوانات و یا رنگها را بردارد، بهتراست چند دقیقه فیلم از این توانائیها تهیه نمایند(مثلاً با دوربین گوشی همراه ) و به کمیته اولیه ارائه نمایند تا چنانچه ارزیابی کودک بعلت خجالتي بودن،حضور در محیط جدید یا ناشناخته و یا عدم همکاری امکان پذیر نباشد ، با استفاده از فیلم مستند این مشکل جبران گردد.

در صورتی که کودک حائز شرایط بالا شده است ضمن هماهنگی با مرکز از طریق تلفن 88600006 و با وقت قبلی پدر و مادر و کودک جهت شرکت در کمیته ارزیابی اولیه مراجعه نمایند.( لطفاً تمام مدارک و فیلم وغیره راکه تا کنون تهیه کرده اید همراه خود بیاورید )در صورتی که کمیته ارزیابی اولیه شرایط کلی فوق الذکر را قابل قبول بداند، در اینصورت کودک وخانواده برای آزمایشات و مشاوره های لازم معرفی می شوند.

توجه فرمایيد که انجام مشاوره ها، آزمایشات ، سی تی اسکن، MRI و صرف وقت و هزینه هیچ حقی را ایجاد نم نماید و بعد از تکمیل این مراحل شركت مي كنند و تكليف نهائي درز اين كميسيون مشخص مي شود. تعيين تكليف نهايي کودک وپدرو مادر در “کمیسیون پزشکی مرکز کاشت “شرکت می کنند و تعیین تکلیف نهائی ” که ماهیانه تشکیل مي شود

خط مشی این کمیسيون آن است که هر ماهه از میان مراجعه کنندگان ،مناسب ترین آنها را با توجه به امکانات مرکز و قابلیت های کودک برای باز توانی انتخاب نماید .بنابراین پذیرفته نشدگان برای کاشت حلزونی مرکز به معنی رٌد شدن نیست و ممکن است در صورت مراجعه به سایر مراکز کاشت حلزونی براي كاشت پذیرفته شود .

آدرس سایر مراکز کاشت حلزونی شنوایی

 •  مرکز بيمارستان حضرت رسول اكرم (ص) : تهران – خيابان ستارخان – خيابان نيايش – تلفن : 66514001 -66515000
 •  مرکز بیمارستان امير اعلم : تهران – خيابان انقلاب – دروازه دولت – خيابان سعدي – تلفن : 66724777
 •  مرکز بيمارستان لقمان حكيم : تهران – خيابان كارگر جنوبي – خيابان آقا بالازاده – خيابان مخصوص – تلفن : 55419005
 •  مرکز بيمارستان خليلي : شيراز – خيابان خليلي – تلفن: 76-6471471-0711
 •  مرکز بيمارستان قائم : مشهد – ابتداي خيابان احمد اباد – تلفن : 8445511-0511
کاشت حلزونی شنوائی
 • کاشت حلزونی شنوائی
5.0
درحال ارسال
امتیاز کاربر 0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 بازدید مجدد)
تبریک می گوییم
شما به شنوایی خود اهمیت می دهید و برای سلامتی آن، های سمعک را مطالعه می کنید، خوشحالیم
close-image

خرید،مقایسه و بررسی بهترین سمعک های دنیا در های سمعک. تلفن گویا: 22212127 رد کردن